Budownictwo szkieletowe – ekologiczne, bezpieczne, energooszczędne

Projekty architektoniczne i konstrukcyjne budynków szkieletowych mogą być zróżnicowane i dotyczą zarówno niewielkich domów, jak i ogromnych biurowców. Po takie rozwiązanie sięga się coraz częściej, ponieważ zapewnia ono przy racjonalnych kosztach ogromną pulę korzyści. Które z nich są najistotniejsze?

Elastyczność i szybkość

Stosunkowo niewielka waga budynków, w stosunku do technologii murowanych, pozwala znacznie zaoszczędzić na fundamentach, zachowując jednocześnie ich sztywną strukturę i wytrzymałość. Sam proces budowania może być przeprowadzany przy każdej pogodzie, więc znacznie obniża to koszty związane z przygotowaniem materiałów. Co więcej, ze względu na dużą szybkość wznoszenia konstrukcji, wiele projektów można wykonać w znacznie krótszym czasie, niż przy zastosowaniu tradycyjnych procedur.

Energooszczędność

W odróżnieniu od tych zbudowanych z cegieł i betonu, ściany i podłogi w budownictwie szkieletowym wykazują mniejszą zdolność pochłaniania ciepła i większą ochronę cieplną. Takie konstrukcje nagrzewają się znacznie szybciej w zimie i lepiej utrzymują ciepło wewnątrz, dzięki czemu obniżają koszty zużywanej energii cieplnej i elektrycznej.

Bezpieczeństwo

W budownictwie szkieletowym wykorzystuje się produkty o zwiększonej odporności na ogień. W przypadku pożaru materiały, które są stosowane w ścianach i podłogach, tylko się tlą i nie tracą swojej struktury wraz ze wzrostem temperatury.

Więcej o zaletach budownictwa szkieletowego można przeczytać na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/typ-budynku/budownictwo-szkieletowe.

Ekologia

Budynek z drewnianym szkieletem to ekologiczny dom „oddychający”. Zawiera specjalne tworzywa odporne na parę i wiatr, a także naturalną wełnę mineralną, które pozwalają na usunięcie dodatkowej wilgoci z domu bez specjalnych systemów wietrzenia. Poza tym w budownictwie szkieletowym stosuje się materiały, które są wolne od szkodliwych substancji chemicznych. To umożliwia utrzymanie komfortowego mikroklimatu przez cały rok.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.