Charakterystyka i zastosowanie poliwęglanu komorowego

Artykuł partnera.

Poliwęglan komorowy najczęściej występuje w formie płyt, z których użyciem tworzone są elementy lekkich konstrukcji, na przykład zadaszeń nad schodami czy też drzwiami wejściowymi. Czym charakteryzuje się to tworzywo, jakie są jego rodzaje i właściwości oraz do czego jest najczęściej stosowane?

Czym jest poliwęglan komorowy?

Poliwęglan komorowy to najprościej rzecz ujmując tworzywo sztuczne, które wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami fizycznymi i mechanicznymi. Poliwęglan komorowy powstaje z żywic poliwęglanowych, a w jego strukturze widoczne są komory, czyli charakterystyczne kanaliki, którym materiał zawdzięcza swoją nazwę.  Płyty z poliwęglanu pochłaniają promieniowanie UV w 100% i są odporne na warunki atmosferyczne.

Poliwęglan jest materiałem światłoprzepuszczalnym, niezwykle cenionym w budownictwie. Dobra wytrzymałość w połączeniu z lekkością i odpornością termiczną przekładają się na szeroki zakres zastosowania tworzywa. Poliwęglan komorowy w odcieniu mlecznym lub dymionym, a także w formie bezbarwnych płyt kupić można w sklepie internetowym PleksiExpress.pl, który oferuje tworzywo z podwójnym filtrem UV. Co ważne, firma dostarcza oryginalne i markowe płyty, a nie chińskie zamienniki o niskiej jakości, co stanowi o jej przewadze nad konkurencją. Dostępny jest poliwęglan komorowy cięty na wymiar oraz płyty, które mają wymiary 2100×6000 mm i 2100×7000 mm. W asortymencie dostępne są także wszystkie niezbędne do montażu akcesoria. Kompleksowa oferta sklepu pozwala zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały do budowy zadaszenia nad tarasem, a zamówienia są realizowane są w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych.

Zastosowanie płyt poliwęglanowych

Poliwęglan komorowy jest materiałem najczęściej stosowanym do produkcji zadaszeń, pergoli i budowy tarasów. Świetnie sprawdza się jako poszycie dachowe wiaty garażowej czy też drewutni. Ponieważ przepuszcza światło, chętnie jest wykorzystywany do budowy przeszkleń sufitowych i świetlików, które mają zapewnić optymalną ilość światła w pomieszczeniach. Z płyt poliwęglanowych powstają także szklarnie i wypełnienia wewnętrznych drzwi i okien.

Z płyt poliwęglanowych w połączeniu z profilami stalowymi można tworzyć ciekawe konstrukcje jak na przykład wejścia do budynków, przystanki autobusowe, praktyczne daszki nad wejściem do budynków oraz różnego rodzaju elementy dla obiektów przemysłowych, sportowych czy też budynków użyteczności publicznej i biurowców. Doskonały stosunek ceny do jakości materiału to podstawowy powód, dla którego po poliwęglan sięga się coraz częściej.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.