Czy warto zainwestować w ogrodowy piec do pizzy?

Nie trzeba odwiedzać renomowanej restauracji i płacić wysokiej ceny za możliwość zjedzenia pysznej pizzy. Można przygotować ją w zaciszu swojego ogrodu w dowolnym momencie, wystarczy mieć piec chlebowy. Żadna pizza nie smakuje tak dobrze, jak ta powstała właśnie w takim piecu opalanym drewnem. Nie zastąpi go nawet najdroższy piekarnik, dlatego warto zastanowić się nad inwestycją w ogrodowy piec do pizzy. Można mieć pewność co do tego, że wyciągnięte z niego ciasto będzie lekkie, chrupiące, o wyjątkowym smaku.

Czy warto zdecydować się na piec do pizzy opalany drewnem?

Pizza to jedno z ulubionych dań większości osób, ale najlepiej smakuje świeżo wyjęta z pieca. Mając ogrodowy piec do chleba, możliwe jest raczenie się nawet każdego dnia wyborną pizzą. Będzie smakować, jakby została przygotowana przez włoskiego pizzermena, w oparciu o tradycyjną recepturę. Nie można uzyskać tak zniewalającego smaku i zapachu za pomocą piecyka gazowego czy elektrycznego. Seret tkwi w cieście wypiekanym powoli w piecu opalanym drewnem. Mając taki piec, można przygotować nie tylko pizzę, ale też pieczywo czy mięso. Jest to uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu mogą powstać rozmaite potrawy, nadaje się także do grillowania. Piec chlebowy jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji niż piekarnik elektryczny. Będzie stanowić praktyczną dekorację ogrodową, upiększy taras. W sprzedaży nie brakuje modeli o wysokich walorach estetycznych. Czas przygotowania potraw w piecu ogrodowym jest krótszy niż w piekarniku. Co więcej, można liczyć na niezwykły smak i aromat. Obsługa pieca chlebowego jest niezwykle łatwa, co będzie kolejnym plusem, podobnie jak przyjazność dla środowiska naturalnego. Każdy piec ma swój unikalnych charakter, pozwala na uzyskanie wypieków nieporównywalnych do tych przygotowywanych przez domowy sprzęt AGD.

Jeśli komuś marzy się jedzenie pizzy o puszystym i delikatnym wnętrzu, cienkiej i chrupiącej skórce, to czas najwyższy pomyśleć nad zakupem ogrodowego pieca chlebowego. Jest to idealna opcja w przypadku dużej rodzinny, częstych imprez i wspólnego biesiadowania. Można liczyć na to, że wzbogaci życie towarzyskie, stanie się dużą atrakcją ogrodową. Sama okazja do samodzielnego wypieku pizzy/chleba/podpłomyków sprawia ogromną radość. W godzinę można przygotować aż piętnaście sztuk pizzy, sześć tuszek kurczaka. Takie rozwiązanie sprawdzi się wobec tego nawet w przypadku większej imprezy, goście będą w pełni zadowoleni. Przy wypieku smakołyków panuje wspaniała atmosfera, można też obdarować znajomych i rodzinę wybornymi wypiekami. Taki prezent zawsze będzie trafiony, niezależnie od okazji. Budowa pieca jest długoterminową inwestycją, posłuży przez wiele lat. Robiąc samodzielnie pizzę, można mieć pewność, że będzie zawsze świeża, z wysokiej jakości składników dobranych zgodnie z osobistymi preferencjami. Piec generuje ciepło, co podczas chłodnych dni i wieczorów sprawdza się idealnie. Nie jest potrzebny gaz ani prąd, bo do opalania pieca używa się wyłącznie drewna. Można zaoszczędzić czas i pieniądze na wyjścia do pizzerii. Pomimo wielu zalet trzeba też pamiętać o pewnych minusach typu dym unoszący się z komina pieca, czas potrzebny do przygotowania pizzy, czyszczenie pieca, wysoka cena zakupu, potrzeba wyznaczenie sporej ilości miejsca na montaż pieca.

Jaki wybrać ogrodowy piec do pizzy?

Decydując się na ogrodowy piec do pizzy należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii:
• Materiał,
• Kształt,
• Wygląd,
• Wielkość.
Budowa pieca składa się z kilku etapów, wykonania:
• Podstawy,
• Paleniska,
• Kopuły,
• Komina i otworów,
• Wykończenia.

Ogrodowe piece do pizzy buduje się z różnych materiałów, ale kluczowe będzie to, aby miały one jak najlepszy współczynnik akumulacji ciepła. Wybór najczęściej pada na cegły i glinę. Istotne jest także zastosowanie zaprawy uszczelniającej piec, niepodatnej na działanie wysokich temperatur panujących w jego wnętrzu. Godna polecenia jest przykładowo zaprawa zduńska, która nie ma tendencji do kruszenia się pod wpływem gorąca. Można też ułatwić sobie zadanie i postawić na gotowy wkład, czyli najważniejszy element każdego pieca. Ogrodowe piece do pizzy mają kształt kopuły, co gwarantuje uzyskanie idealnie wypieczonego ciasta. Konstrukcja kopułowa sprawia, że ciepło gromadzi się na dole, przez co pizza jest równomiernie ogrzewana oraz zapewnia optymalną cyrkulację powietrza w komorze.

Ogrodowy piec do pizzy cena, ile kosztuje przydomowy piec chlebowy?

Ogrodowe piece do pizzy cieszą się coraz większą popularnością. Trudno wyobrazić sobie osobę, która przeszłaby obojętnie obok zniewalającego zapachu świeżo pieczonej pizzy, szczególne jeśli zastosowano tradycją recepturę. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż odmrażana pizza w piekarniku, można zrobić ją ze swoich ulubionych dodatków. Jeżeli ma się trochę wolnego miejsca w ogrodzie, to warto zainwestować w piec chlebowy do pizzy opalany drewnem. Można też zrobić go samodzielnie, jeśli jest się typem majsterkowicza, wystarczy zaopatrzyć się w potrzebne materiały i narzędzia. Gotowy piec chlebowy można kupić już nawet za niewiele ponad 1000 złotych. Droższe modele mają lepsze walory użytkowe i estetyczne, ale trzeba liczyć się z kosztem rzędu 1800 złotych. Nie brakuje też bardziej rozbudowanych modeli za 3000-4000 złotych.

Na cenę ogrodowego pieca do pizzy duży wpływ ma to, z jakich został on wykonany materiałów. Liczy się też jakość wykonania, estetyka, producent, wielkość. Jeżeli wybór padnie na samodzielną budowę pieca chlebowego, to trzeba ponieść koszty dotyczące projektu, zakupu materiałów i robocizny. Cena projektu waha się między 300 a 800 złotych, zależy przede wszystkim od typu pieca i wyposażenia. Można pominąć koszty związane z projektem, jeśli wybierze się piec z prefabrykatów. Do zbudowania ogrodowego pieca chlebowego potrzebne będą rozmaite materiały budowlane, między innymi cegły, płyty, zaprawy, kleje. Koszty ich zakupu mogą być bardzo zróżnicowane, od trzech do ośmiu tysięcy złotych. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, to może zlecić budowę pieca fachowcom, ale trzeba liczyć się wysokimi kosztami robocizny. Zdecydowanie taniej będzie zajęcie się tym we własnym zakresie, co pozwoli zaoszczędzić do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.