Drzwi łamane, czy przesuwne, jakie wybrać?

W obecnych czasach wybór elementów wyposażenia mieszkania stanowić może nie lada problem, bowiem wybierać możemy z ogromnej ilości różnorakich rodzajów drzwi, okien, systemów oświetleniowych, czy w końcu komponentów stricte dekoracyjnych.

Aby nieco ułatwić naszym czytelnikom zakupy, postanowiliśmy przyjrzeć się dziś dokładniej dwóm niezwykle popularnym ostatnio rodzajom drzwi, a mianowicie ich wersji łamanej i przesuwnej – które z nich sprawdzą się lepiej w naszej przestrzeni mieszkalnej?

Jak radzą specjaliści z firmy EKO OKNA – Producent stolarki okiennej i drzwiowej; Warto wiedzieć, że obydwa typy produktów dedykowane są przede wszystkim domom, mieszkaniom i biurom, w przypadku których ilość dostępnego miejsca jest ograniczona, a my nie możemy sobie pozwolić na duże otwierane skrzydła, bowiem oznaczałoby to konieczność poświęcenia użyteczności poszczególnych pomieszczeń na rzecz wygody i elegancji. Drzwi łamane perfekcyjnie nadadzą się do garderoby czy przebieralni, jako że zapewnią one odpowiednią intymność nie zajmując jednocześnie nadmiernie dużo miejsca po otwarciu. Poszczególne panele drzwiowe złożą się bowiem w harmonijkę, która to znajdować się będzie po lewej lub prawej stronie framugi i wystawać poza nią na około 20 do 30 centymetrów.

Jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca połączonej z niezwykłą wręcz elegancją, warto łaskawym wzrokiem spojrzeć na produkty przesuwne, bowiem zarówno po otwarciu jak i zamknięciu nie zajmują one dodatkowego miejsca w płaszczyźnie pionowej ani poziomej, a przeszklona tafla połączona z ekskluzywną, nowoczesną ramą sprawią, że całe pomieszczenie nabierze niezwykłego charakteru i prezentować się będzie nad wyraz okazale. Co więcej, przesuwane drzwi szklane w połączeniu z jasnym pomieszczeniem, które uzupełnimy o znacznych rozmiarów lustro sprawią, że pokój lub biuro będzie sprawiało wrażenie o wiele bardziej przestronnego, pozytywnie wpływając na komfort jego codziennego użytkowania.

Warto także nadmienić, że ościeżnice drzwi przesuwnych dostępne są w różnych kolorach, stylach, a także wytwarzane są z eleganckich oraz wytrzymałych materiałów, takich jak chociażby aluminium, metal, czy też tworzywo sztuczne. Trudno jednak wybrać jednoznacznego zwycięzcę dzisiejszego porównania, bowiem ostateczny wybór z całą pewnością zależeć będzie od zasobności naszego portfela, stylu jaki chcielibyśmy uzyskać w danym pomieszczeniu oraz od funkcji, jakie zamontowane drzwi będą miały spełniać. Po inny produkt sięgniemy w sytuacji, gdy system ma być użytkowany jedynie okazjonalnie, a po inny w przypadku, kiedy ma on stanowić kluczowy element lub nawet wizytówkę danej przestrzeni. W chwili obecnej badania konsumenckie wskazują na wzrastającą popularność i zainteresowanie klientów wyrobami przesuwnymi, jednakże drzwi łamane, szczególnie te składające się z kilku paneli oraz posiadające dodatkowy zamek depczą im po piętach. Jesteśmy niezwykle ciekawi jak trend ten będzie wyglądał w przyszłości i czy jeden z typów produktów wyjdzie na prowadzenie, zaskarbiwszy sobie przychylność znacznej części osób zainteresowanych kupnem eleganckich oraz spełniających wszelkie wymogi użytkowe drzwi.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.