Drzwi wejściowe z aluminium – zalety i wady

Aluminium nie jest często spotkanym materiałem na drzwi wejściowe do domów jednorodzinnych. Drzwi aluminiowe warto jednak wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu. Jakie są ich główne zalety i wady?

Odpowiednio dopasowane drzwi stanowią bardzo ważny element konstrukcji każdego domu jednorodzinnego. Powinny być solidne, bezpieczne, ciepłe, aby chronić wnętrze nie tylko przed nieproszonymi gośćmi, ale również przed ucieczką ciepła w chłodne dni. Do wyboru mamy obecnie szeroką paletę różnych drzwi wejściowych do domów. Największym zainteresowaniem cieszą się te wykonane z drewna oraz z płyt drewnopochodnych, ale możemy także znaleźć w sprzedaży drzwi wejściowe aluminiowe. Czy to dobra inwestycja?

Zalety drzwi wejściowych z aluminium

Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium przede wszystkim wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Nie są podatne na odkształcenia i wypaczenia jak w przypadku modeli z drewna czy PCV. Są również odporne na korodowanie ze względu na naturalne właściwości aluminium.

Wykonane z tego metalu drzwi również lekkie, stanowią bardzo dobrą barierę termoizolacyjną, dlatego używane są również w domach energooszczędnych. Ponadto skutecznie zatrzymują hałas i są estetyczne. Można kupić je w wielu wariantach, między innymi w kolorach jednolitych oraz jako wykańczane okleinami przypominającymi drewno. Dzięki temu drzwi wejściowe aluminiowe można dopasować do każdego stylu architektonicznego budynku. Ponadto w sprzedaży znajdziemy modele spełniające normy antywłamaniowe – http://www.drzwi-pasywne.pl/seria/drzwi-aluminiowe/

Wady drzwi wejściowych z aluminium

Jedną z największych wad drzwi wejściowych z aluminium jest ich dość wysoka cena. Zapłacimy za nie więcej niż za drzwi z PCV, elementów drewnopochodnych czy stali, ale są one podobne cenowo do drzwi drewnianych. Drugim minusem drzwi aluminiowych jest również ich podatność na zarysowania i wgniecenia, dlatego wtedy, gdy dojdzie do próby mechanicznego uszkodzenia drzwi z aluminium, mogą pozostać po niej widoczne ślady. Ze względu na swoją wytrzymałość drzwi wejściowe aluminiowe są jedna skuteczną barierą.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.