Jak dopasować przyssawki do rodzaju przenoszonego ładunku?

Przyssawki są nieocenionym wsparciem przy przenoszeniu płaskich ładunków o znacznej powierzchni. Są stosowane głównie w transporcie szkła, blachy i innych elementów, które trudno byłoby przenieść siłą rąk ludzkich. Aby przyssawki prawidłowo spełniły swoją rolę, powinny być dopasowane do transportowanego materiału, zwłaszcza jego masy i gabarytów.

Przyssawki do szkła występują w wielu różnych wersjach. To pozwala inwestorowi na znalezienie maszyny, odpowiadającej masie i rozmiarowi przenoszonego ładunku. Przy wyborze konkretnego rozwiązania, trzeba zwrócić jednak uwagę na najważniejsze parametry. Tylko odpowiednio dobrany sprzęt zagwarantuje sprawne chwytanie, manewrowanie, opuszczanie i osadzanie elementów, bez ryzyka, że ich krucha struktura ulegnie trwałemu uszkodzeniu.

Parametry przyssawek do szkła

Udostępniane w wypożyczalniach przyssawki do szkła mają zdefiniowanie parametry, spośród których najważniejszy jest zwłaszcza jeden – maksymalny udźwig. Wynosi on odpowiednio 350, 600, a nawet więcej kilogramów, jednak w bardziej zaawansowanych zastosowaniach ssawki muszą współpracować z dźwigiem. Wtedy niezbędne jest oczywiście zatrudnienie też wykwalifikowanego operatora, który wykona całą pracę zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Z wagą, a także powierzchnią przenoszonego elementu, bezpośrednio wiąże się też decyzja o rodzaju ssawek. Mniejsze ręczne sprawdzą się przy małych taflach, a do większych niezbędne będą modele próżniowe. Nie tylko więcej podniosą, ale też znacznie ułatwią precyzyjne osadzanie np. szyb we framugach, bo do tych prac są wykorzystywane najczęściej. Dzięki ładowaniu akumulatorowemu mogą działać bez przerwy nawet kilka godzin, co pozwala na swobodny montaż w terenie, z dala od źródła energii.

Dźwig z przyssawką.

Proste czy zaawansowane przyssawki do szkła?

W obawie przed wysokimi kosztami zakupu, niektórzy inwestorzy rezygnują z przyssawek próżniowych i usiłują zastąpić je ręcznymi (lub całkowicie z nich zrezygnować). Nie warto, ponieważ mniejsze modele, mają mniejszy udźwig i nie są tak intuicyjne w obsłudze jak większe. Te bardziej zaawansowane mają nawet sygnały dźwiękowe ostrzegające przed zagrożeniem czy błędami montażowymi, co maksymalnie chroni kosztowny ładunek przed uszkodzeniem.

Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz ich kupować – przyssawki do szkła znacznie taniej wynajmiesz w wypożyczalni. Korzystając z tej opcji, nie musisz się obawiać błędnego wyboru. Doradcy, poznawszy charakter planowanych prac i Twoje oczekiwania dopasują odpowiedni sprzęt do potrzeb.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.