Jak odpowiednio zorganizować i wyposażyć plac budowy – porady dla deweloperów

Plac budowy wymaga odpowiedniej infrastruktury sanitarnej i biurowej. Warto wiedzieć, jak zorganizować i wyposażyć plac budowy.

Kontenery biurowe

Plac budowy warto wyposażyć w kontenery biurowe. Stanowią one samodzielne i samowystarczalne obiekty, które posiadają instalację zarówno elektryczną, jak i grzewczą. Bezpośrednio po postawieniu mogą być użytkowane jako biuro czy zaplecze socjalne. Warto wiedzieć, że tego typu kontenery można zestawiać ze sobą pionowo lub poziomo, co pozwala uzyskać powierzchnię biurową o preferowanej przez nas wielkości. Żeby taki obiekt stanął na placu budowy nie ma też konieczności prowadzenia robót ziemnych, stawiania rusztowań. Kontener biurowy świetnie sprawdzi się na placu budowy. Może być biurem kierownika budowy czy pracowników administracyjnych. Świetnie zadziała również jako pomieszczenie socjalne czy magazyn.

Rodzaje kontenerów biurowych

W ofertach renomowanych producentów znaleźć możemy kilka rodzajów kontenerów, na przykład kontener standardowy, który z łatwością rozbudujemy o potrzebne moduły – na przykład moduł sanitarny. Inną opcją jest także kontener z aneksem sanitarnym i kuchnią. Składa się on z dwóch części, pozwala stworzyć pracownikom komfortowe warunki do spędzenia przerwy obiadowej, daje możliwość skorzystania z toalety czy prysznica.

Kontenery biurowe

Jakie zalety ma kontener biurowy

Główną zaletą kontenera biurowego jest to, iż pozwala on zapewnić przestrzeń biurową w krótkim czasie. Konieczność stworzenia zaplecza dla pracowników w żaden sposób nie opóźni więc budowy. Ponadto, jest to opcja zdecydowanie tańsza niż stawianie tradycyjnego budynku. Warto jednak wspomnieć, że oszczędność nie wynika w tym wypadku z oszczędzania na materiałach, z których wykonany jest obiekt. Solidna, ramowa konstrukcja sprawia, że kontener jest wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne.

Inwestycja w kontener jest opłacalna, ponieważ jest to obiekt całkowicie mobilny. Po zakończeniu prac na jednym placu budowy, z łatwością przetransportować można kontener na inne miejsce, bez ponoszenia szczególnych nakładów finansowych.

Kolejną zaletą jest fakt, iż postawiony tymczasowo kontener biurowy nie wymaga pozwoleń na budowę, wykonywania projektu obiektu. Z łatwością można podpiąć go do sieci energetycznej. Nie ma też przeszkód, aby obiekt posiadał oświetlenie, ogrzewanie czy nawet wentylację i klimatyzację. Jest także możliwość wyposażenia obiektu w instalację teleinformatyczną. Tak rozbudowana funkcjonalność pozwala kontenerowi pełnić kompleksowo funkcje biura oraz zaplecza sanitarnego.

Warto też zadbać o odpowiednie wyposażenie – przydadzą się meble biurowe, krzesła, biura, szafy na dokumentację, stoły, przy których komfortowo będzie można zjeść posiłek. Rozmieszczenie drzwi, przeszkleń i ogólny układ modułów zależne są od wymagań klienta. Jest to kolejna zaleta tego typu obiektów – pozwalają one z dużą dowolnością rozplanować zaplecze dla pracowników budowy, rozbudowując je w zależności od potrzebnych funkcji obiektu czy ilości pracowników.

Planując plac budowy nie można nie przemyśleć zaplecza biurowego i sanitarnego dla pracowników. Jego istnienie pomoże w sprawnym zorganizowaniu prac na budowie i szybszym zakończeniu inwestycji, na czym zależy każdemu inwestorowi i deweloperowi.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.