Jak zrobić lustro z żarówkami

Czy jest możliwe samodzielne wykonanie profesjonalnego lustra do makijażu i stylizacji? Jak zaaranżować lustro samodzielnie? Dziś staramy się odpowiedzieć na pytania i znaleźć najlepsze rozwiązania.

Lustro sceniczne krok po kroku

Wbrew pozorom, nie jest tak łatwe do wykonania, szczególnie jeśli nie znamy się na elektronice. Lustro sceniczne, potocznie nazywane lustrem do makijażu ma specjalne oświetlenie LED-owe zamontowane na ramie. Koszty rynkowe takiego lustra są spore, jednak lustro na zamówienie jest solidne, mamy gwarancję profesjonalizmu i tego, że posłuży nam dobry szmat czasu.

Potrzebne narzędzia i materiały

Wybierając ekonomiczną wersję polegającą na metodzie Do It Yourself musimy zgromadzić niezbędne narzędzia i materiały. Najlepszą opcją będzie kupienie płyty MDF, który musisz dociąć do oczekiwanych wymiarów tafli lustra, pamiętając, aby znalazły się tam żarówki LED.

Przyda się dobre oko

Kolejnym etapem będzie wywiercenie otworów, które dopasujemy do rozmiarów żarówek. Po doklejeniu tylnej ramy należy zostawić ją na jeden dzień do wyschnięcia, dodatkowo wzmacniając konstrukcję wkrętami i blaszanymi kątownikami.

Liczy się dokładność

Gdy klej się utrwali, śmiało przechodzimy do nakładania okleiny. Ona znów potrzebuje 24 godzin, aby porządniewyschnąć i zaklepić się z płytą MDF. Gdy nasze lustro powoli przypomina to, jakie chcielibyśmy otrzymać w końcowym efekcie, zabieramy się za przykręcanie wkrętów i żarówek.

Podłączenie do prądu lepiej jak wykona jednak fachowiec

I tu najtrudniejsze: okablowanie. Możemy poprosić kogoś o pomoc, lub spróbować samemu nabrać nowego doświadczenia. Żarówki podłączamy równolegle, dzięki temu przy przepaleniu jednej z nich nie przestaną świecić wszystkie.

Trzeba dokładnie nakleić lustro

Końcowym etapem jest naklejenie lustra. Może zdarzyć się, że klej nie będzie trzymał się na okleinie, dlatego trzeba będzie wyciąć miejsce na lustro.

Aranżacja luster w mieszkaniach

Takie lustro mozemy sobie śmiało zamontować w sypialni, garderobie i łazience. Płyta MDF przy robieniu takich luster lub mebli jest na tyle elastyczna, że umożliwia dowolną dekorację – znalezienie okleiny w wymarzonym kolorze nie będzie stanowić większego problemu.

Płyta MDF jest najtańszym rozwiązaniem, jeśli jednak chcemy być oryginalni lub dopasować lustro do naszego wnętrza, postawmy na naturalne drewno z widocznymi słojami, podkreślone bezbarwną bejcą. Można również eksperymentować z innymi materiałami.

admindo

1 thought on “Jak zrobić lustro z żarówkami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.