Promienniki do ogrodu – jak ogrzać balkon lub taras?

Artykuł sponsorowany.

Niestety sezon ogrodowy w polskim klimacie nie należy do najdłuższych. Piękna pogoda i wysokie temperatury towarzyszą nam bowiem tylko przez kilka miesięcy w roku. W efekcie możemy przyjemnie spędzać czas na tarasach i balkonach przez naprawdę krótki czas. Istnieją jednak sposoby na to, by pomimo zmiennej aury na zewnątrz, dało się wydłużyć sezon ogrodowy. Jednym z rozwiązań są praktyczne promienniki ciepła. Jakie produkty wybrać i kiedy warto je wykorzystać? O tym napiszemy poniżej.

Nowoczesne promienniki – rodzaje urządzenia do ogrodu

Promienniki cieszą się obecnie olbrzymią popularnością wśród użytkowników prywatnych oraz właścicieli ogródków gastronomicznych. Dzięki nim można bowiem szybko i skutecznie podnieść temperaturę do poziomu pozwalającego na komfortowe korzystanie z zewnętrznych stref wypoczynku.

Jak to możliwe? Promienniki wykorzystują fale podczerwone, które nie nagrzewają powietrza, a ciała stałe, znajdujące się na ich drodze. W efekcie szybko odczuwa się ciepło, a działanie urządzenia jest znacznie efektywniejsze niż w przypadku klasycznych konwektorów.

W zależności od rodzaju zasilania, można spotkać się z dwoma rodzajami promienników do ogrodu. Pojawiają się choćby:

  • promienniki elektryczne,
  • promienniki gazowe.

Pierwsze z wymienionych to praktyczne urządzenia grzewcze, dostępne choćby na stronie Econovli. Wyróżniają się niewielkimi wymiarami. Da się je ustawić na podłodze albo podwiesić na ścianie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Grzejnik jest zasilany z sieci, co zapewnia bezproblemowe działanie, bez konieczności regularnego uzupełniania paliwa, tak długo, jak jest dostęp do energii elektrycznej.

Promienniki gazowe to natomiast znacznie większe konstrukcje, najczęściej przyjmujące formę wieży z palnikiem, zasilanej z butli. Można ustawić je w dowolnym miejscu, jednak przesuwanie takiej konstrukcji bywa dość problematyczne z powodu jej gabarytów.

Promienniki w prywatnym ogrodzie – gdzie je zamontować?

Promienniki na podczerwień stosuje się chętnie w przestrzeniach przydomowych jako sposób na poprawę warunków termicznych, zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym, gdy wieczorową porą temperatury gwałtownie spadają, choć ogólne warunki sprzyjają jeszcze rekreacji na świeżym powietrzu.

Dzięki użyciu praktycznych grzejników da się zatem znacznie wydłużyć sezon ogrodowy i cieszyć się wypoczynkiem lub spotkaniami towarzyskimi poza czterema ścianami.

Najczęściej promienniki trafiają na balkony i tarasy w prywatnych domach. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń elektrycznych, które wymagają zasilania z sieci energetycznej. Znacznie większą swobodę dają urządzenia gazowe, które można ustawić nawet w bardziej odległych częściach ogrodu.

Wiele promienników elektrycznych nadaje się do zawieszenia na ścianach budynku, co ułatwia korzystanie z nich na mniejszych tarasach i balkonach, a także poprawia efektywność działania takiego grzejnika.

Dlaczego warto zainwestować w promiennik?

Promienniki to niezmiernie praktyczne urządzenia grzewcze, które idealnie nadają się do użytkowania w miejscach obiektywnie trudnych do ogrzania. Są proste w montażu i wygodne w codziennej eksploatacji. Niektóre rozwiązania elektryczne pozwalają nawet na sterowanie za pośrednictwem pilota, co jeszcze bardziej ułatwia dopasowywanie temperatury do bieżących potrzeb.

Większość modeli promienników pozwala na kontrolowanie intensywności pracy urządzenia, a także na kierunkowanie strumienia ciepła, wytwarzanego przez promiennik. Dzięki temu można łatwo ogrzewać wybraną przestrzeń, skracając czas potrzebny na uzyskanie optymalnych warunków termicznych dla osób przebywających w ogrodzie.

Energooszczędne urządzenia, emitujące fale podczerwone, zapewniają ciepło, nie zużywając przy tym zbyt wiele paliwa. Pozwala to zoptymalizować wydatki oraz zapewnić użytkownikom przydomowych terenów prawdziwy komfort, nawet w chłodniejsze, jesienne wieczory. 

Promienniki – sposób na ciepło w ogrodzie

Nowoczesne promienniki elektryczne i gazowe to wydajne, skuteczne urządzenia, dzięki którym da się szybko i bez trudu poprawić komfort cieplny w przydomowej strefie wypoczynku. Trudno się zatem dziwić, że z takich urządzeń korzysta coraz więcej osób – pragnących rozkoszować się relaksem na tarasie nie tylko w krótkim okresie wakacyjnym.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.