Wypożyczenie sprzętu budowlanego, czy zakup własnego? Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni i czy to się opłaca

Artykuł partnera.

Wynajem to sposób na oszczędności, wygodę i możliwość wyeliminowania ograniczeń, z jakimi wiąże się kupno na własność. Tę alternatywę wykorzystują klienci wypożyczalni budowlanych. Zamiast mnożyć sprzęt i ponosić koszty jego przechowywania, zabezpieczenia oraz okresowych napraw i przeglądów, korzystają z wynajętego sprzętu tylko w takim zakresie, jakiego potrzebują.   Czy jednak wynajem zawsze jest opłacalny? Komu przyniesie najwięcej korzyści, nie tylko finansowych?

Wypożyczenie sprzętu budowlanego – kiedy warto

Na wynajem maszyn budowlanych warto postawić, gdy w planach jest jednorazowy remont lub naprawa. To także dogodna opcja dla majsterkowiczów, którzy zależnie od realizowanego projektu, cyklicznie bądź jednorazowo potrzebują wybranych narzędzi i akcesoriów.

Wbrew pozorom wynajem urządzeń budowlanych może być bardziej opłacalny niż zakup, dla firm – małych, średnich i dużych. Działających na dużą skalę lub tylko lokalnie. Maszyny i sprzęty użytkowane z dużą częstotliwością trzeba mieć pod ręką, na własność, lecz te, z których korzysta się tylko co jakiś czas bądź jednorazowo, oszczędniej i wygodniej jest wypożyczyć.

Warunki wypożyczenia – jakie są?

Każda wypożyczalnia udostępnia dokument dotyczący warunków wypożyczenia. Klienci znajdą w nim informacje, w jaki sposób dokonać rezerwacji wybranego sprzętu, gdzie go odebrać i jak zrealizować zwrot. Dowiedzą się również, w jakich sytuacjach poniosą koszty dodatkowe. Uzyskają odpowiedzi na nurtujące pytania, np. czy wynajmowany sprzęt może być przetransportowany do miejsca docelowego.

Średnie koszty wypożyczenia w zależności od sprzętu

Wypożyczalnia narzędzi budowlanych oferuje wynajem podstawowych artykułów, np. drabiny, elektronarzędzi i akcesoriów, w kosztach mieszczących się w granicach kilkudziesięciu złotych za dobę.

Około stu złotych do nawet kilkuset złotych za dobę wynajmu, kosztuje wypożyczenie większych gabarytowo urządzeń i maszyn, np. wiertnicy, ładowarki, minikoparki. Z największymi kosztami zmierzą się klienci szukający sprzętu przeznaczonego tylko do profesjonalnego zastosowania, chociażby podczas budowy dróg. Tutaj ceny mogą zbliżyć się lub przekroczyć tysiąc złotych za dobę wynajmu.

Polecana w Polsce wypożyczalnia i jej oferta

Warto zwrócić uwagę na ofertę, którą posiada Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Maszyn Renta. Firma może się pochwalić doświadczeniem zdobywanym na rynkach skandynawskich, które zostało przełożone na potrzeby klientów z Polski. Dużym atutem jest dostępność sprzętów renomowanych marek oraz zagwarantowana wygoda wyszukiwania i zarządzania wynajmowanym sprzętem, dzięki autorskiej aplikacji renta easy.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, czy to się opłaca? I komu

Wynajem sprzętu budowlanego opłaca się zarówno przedsiębiorstwom, jak i klientom indywidualnym. Tym, którzy szukają miejsca na oszczędności, ale z możliwością korzystania z najlepszych sprzętów i urządzeń budowlanych. Wypożyczenie jest także opłacalne ze względu na ograniczanie przeszkód, takich jak konieczność zabezpieczenia budowlanego dobytku, który został zakupiony na własność.

Dzięki wynajmowi sprzętu budowlanego można zadbać o finanse – domowe lub firmowe. Ponadto zapewnić płynność prowadzonych prac, a także zagwarantować sobie wygodę zarządzania wypożyczonym sprzętem.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.