Zalety odzieży roboczej

Wiele polskich firm posiada wymóg noszenia odzieży roboczej. Chodzi tu głównie o dobro pracownika, a jej nadrzędnym zadaniem głównie jest ochrona przed zniszczeniem odzieży prywatnej pracownika.

Co możemy zaliczyć do odzieży roboczej?

Odzież robocza to wyposażenie pracownika, które ma chronić jego zdrowie, jak i zabezpieczać odzież prywatną. W skład odzieży roboczej możemy zaliczyć:

spodnie ogrodniczki,

– spodnie do pasa,

– kamizelki,

– bluzy robocze,

– ocieplacze,

– kurtki,

– koszule,

– czapki,

– bluzy polarowe

– obuwie robocze.

Zalety i wady odzieży roboczej

Odzież robocza posiada zarówno zalety, jak i wady. Może na początek o jej zaletach. Oprócz wspomnianej ochrony prywatnego odzienia pracowników, odzież robocza musi być wygodna oraz wykonana z materiałów odpornych na przetarcia i zniszczenia. Producenci starają się, aby odzież robocza posiadała wiele kieszeni, dla wygody pracownika, jak i możliwości przechowywania niezbędnych narzędzi. Najczęściej pracodawcy dbają, aby pracownicy mieli po przynajmniej dwa komplety odzieży roboczej – na zamianę. Trudno byłoby aby cały czas pracownik chodził w jednym komplecie, wszak i taka odzież ulega zabrudzeniu. Odzież robocza wpływa na pozytywne postrzeganie przez klientów. Kiedy pracownicy ubrani są w jednakowy strój, najlepiej jeszcze z naszytym logo firmy, klienci szybciej i lepiej kojarzą takiego pracodawcę. Część z odzieży roboczej wzmacniana jest w taki sposób, aby zadbać o bezpieczeństwo pracownika, dzięki czemu odzież robocza częściowo przejmuje funkcje odzieży ochronnej. Co do jej wad – nie byłoby pewnie wcale, gdyby nie fakt jej ceny. Dobra odzież robocza musi kosztować, a tanią odzież roboczą najlepiej omijajmy szerokim łukiem. Szkoda wydawać na nią pieniądze, tania odzież długo nie wytrzyma, a pamiętajmy, że ma służyć do pracy.

Czy ogrodniczki to praktyczna odzież robocza?

Spodnie ogrodniczki chętnie są wybierane przez pracowników z uwagi na możliwość szybkiego i dobrego dopasowania do rozmiaru użytkownika. Dzięki szelkom w ogrodniczkach pracownik czy to niższy czy wyższy będzie się dobrze czuł. Posiadają dużą liczbę kieszeni na niezbędne narzędzia, a także kieszeń zapinaną na zamek, dzięki czemu można w niej przechowywać bez ryzyka wypadnięcia – portfel bądź telefon komórkowy. Często zdarza się, że spodnie posiadają pętelki na młotek, co nie wymusza na pracowniku noszenia pasa na narzędzia.

Pracodawcy coraz częściej inwestują w pracownika kupując odzież roboczą i ochronną. Coraz więcej z nich zdaje sobie sprawę, że pracownik dobrze ubrany jest lepiej rozpoznawalny na rynku. Dla przykładu weźmy pracowników ze sklepów sieciowych, czy grup remontowych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.