5 korzyści domu prefabrykowanego

Artykuł sponsorowany.

Budownictwo oparte na prefabrykatach cieszy się coraz większą popularnością. Znane już w drugiej połowie ubiegłego wieku, obecnie przyjmuje unowocześnione formy. Zastosowane technologie są lepsze i wydajniejsze, a wznoszone budynki mają znacznie więcej zalet. Dlatego też przekonuje się do nich coraz więcej inwestorów.
W czym kryje się tajemnica domów z prefabrykatów? Oto 5 najistotniejszych korzyści!

1. Szybki montaż na niemal każdym gruncie

Jedną z największych zalet domów prefabrykowanych jest bardzo krótki czas ich budowy.

Tradycyjne i czasochłonne murowanie zastępuje szybki montaż elementów. Są one wytwarzane w fabryce i dostarczane na plac budowy, na którym zostają połączone w całość. Gotowy budynek mieszkalny powstaje w kilka tygodni, uwzględniając wykończenie wnętrza pod klucz.

Na czas wykonania takiego obiektu wpływa też fakt, że jest on lżejszy od domów murowanych. W związku z tym nie wymaga tak solidnych fundamentów czy skomplikowanych prac geologicznych. To kolejny czynnik, dzięki któremu czas wykonania znacznie się skraca. Można także stwierdzić, że szybki montaż oznacza też możliwość precyzyjnego określenia ceny domu – w krótkim czasie ceny materiałów budowlanych nie ulegają dużym zmianom.

2. Niższy koszt budowy domu

Prefabrykacja pozwala znacznie obniżyć koszt budowy domu. Przy odpowiednim projekcie różnice sięgają nawet 30%. Jest to efektem powierzenia większości prac jednej firmie, która ustala konkretne stawki na wszystkie prace.

Oszczędność pieniędzy jest też skutkiem ograniczenia strat materiałów. Na plac budowy trafiają wyłącznie gotowe elementy, które montuje się w całości. Nie ma tu mowy o fragmentach odciętych desek, rozbitych bloczkach betonowych czy rozsypanym i wnikającym w ziemię cemencie.

Oszczędności wynikają też z krótkiego czasu budowy. Dzięki niemu nie trzeba opłacać pracowników budowlanych czy ponosić kosztów eksploatacji sprzętu w okresie kilkunastu miesięcy. W efekcie znacznie zmniejsza się liczba roboczogodzin wykorzystanych do postawienia obiektu.

Nie trzeba również zatrudniać tak wielu specjalistów od murowania, tynkowania, stolarki, tapetowania, bo większość prac wykonuje jedna firma.

3. Brak ograniczeń porą roku

Za dużą korzyść budowania z prefabrykatów można uznać niezależność od pory roku i temperatur. Domy prefabrykowane są stawiane z pominięciem tzw. prac mokrych, co oznacza, że nie trzeba czekać na związanie się betonu. Wykonywanie wylewek czy murowanie bloczków również musi się odbywać przy dodatnich temperaturach. Tymczasem dom z prefabrykatów można stawiać przez cały rok.

Jedynym ograniczeniem może być niedostępność drogi zasypanej śniegiem czy rozmoczonej przez deszcze. Prefabrykaty bowiem trzeba dowozić i montować z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu budowlanego.

4. Ekologiczny charakter domu

Domy prefabrykowane są ekologiczne i zdrowe. Najczęściej konstrukcja jest z specjalnego drewna, które jest naturalnym materiałem – odnawialnym, bezpiecznym dla środowiska i ludzi.

Ekologiczny charakter tego typu budownictwa sprowadza się też do oszczędności energii. Drewno doskonale kumuluje ciepło, a odpowiednio izolowane sprawia, że we wnętrzu panuje komfort termiczny przy minimalnych nakładach na ogrzewanie. Oszczędność energii można zwiększyć, montując odpowiednie drzwi i okna.

5. Niskie koszty użytkowania domu

Precyzyjnie wykonanie elementów domu w fabryce wpływa na podwyższenie szczelności całego domu. To z kolei przekłada się na wysoki komfort cieplny i zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym.

Domy prefabrykowane sprzedaje i buduje firma Danwood, która działa na rynku od ponad 20 lat. Dostępność wielu różnorodnych projektów, możliwość wykończenia wnętrz pod klucz oraz doświadczenie i stosowanie nowoczesnych technologii to atuty, które sprawiają, że Danwood to idealny wybór na wykonawcę nowego lokum dla rodziny!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.