Budowlane panele domofonowe

W nowoczesnym budownictwie standardem jest montowanie systemów domofonowych nie tylko w blokach, ale i również w domach jednorodzinnych. Bardzo często kupując mieszkanie umiejscowione w blokach budowanych w latach 70-tych lub kamienicy musimy liczyć się z faktem, że nie w każdym z nich będziemy mogli spotkać się z zamontowanym domofonem. Choć obecnie zarówno właściciele i zarządcy starszych budynków stopniowo zaczęli montować panele domofonowe przed wejściem do każdej klatki, co jest spowodowane względnym komfortem i bezpieczeństwem użytkowników.

 Zalety posiadania domofonu

Największą zaletą domofonu jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie musimy otwierać drzwi, aby sprawdzić kto znajduje się za nimi. Szczególne znaczenie ma to w przypadku bloków w większych miastach. Bardzo często zdarza się, że gdy przy wejściu do bloku nie znajduje się domofon to wewnątrz pojawiają się nieproszeni goście, zostawiając po sobie na klatkach bałagan lub też zakłócając ciszę nocną.

Nowoczesne domofony zapewniają nam również wysoki komfort użytkowania. Obecne urządzenia są wyposażone w bardzo duże i czytelne wyświetlacze, a także wysoką jakość dźwięku. Bardzo trafnym wyborem jest opcja video, która zabezpieczy nas przed zmyleniem tożsamości. To jeden z najlepszych sposobów, aby zabezpieczyć swoje mieszkanie. Panele domofonowe to świetna inwestycja. Urządzenia te są praktycznie bezawaryjne, więc z pewnością posłużą nam przez bardzo długi czas.

W każdym przypadku istnieje możliwość zamontowania panelu domofonowego, nawet w mieszkaniu z rynku wtórnego. Dostępne obecnie na rynku urządzenia mogą być montowane w systemie podtynkowym i natynkowym. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ nie musimy naruszać struktury zewnętrznej budynku, a tym samym nie zwiększać niepotrzebnie kosztów.

Rodzaje domofonów

Obecnie na rynku możemy wybierać spośród dwóch systemów:

  • analogowego,
  • cyfrowego.

Urządzenia analogowe są o wiele prostsze w budowie, przez co też mają dłuższą żywotność i niższą cenę. Z kolei domofony cyfrowe charakteryzują się mniejszą klawiaturą, spośród której wybieramy numer mieszkania, a nie jak to miało miejsce w przypadku systemu analogowego jeden pojedynczy przycisk. Oczywiście domofony cyfrowe w standardzie oferują o wiele lepszą jakość dźwięku, a także otwarcie drzwi bez konieczności użycia słuchawki.

Względną nowością na rynku są panele domofonowe biometryczne z czytnikiem linii papilarnych. Obecnie jest to jedna z najbezpieczniejszych dostępnych na rynku opcji. W przypadku gdy zdecydujemy się na tradycyjny domofon do bloku musimy liczyć się z faktem, że kod dostępu może dostać się w niepowołane ręce. W przypadku domofonu sczytującego odcisk palce mamy pewność, że wyłącznie zapisani w bazie użytkownicy będą mieli dostęp do wnętrza.

Domofon – uniwersalne urządzenie

Panele domofonowe wykonane są z bardzo trwałych materiałów odpornych na: mróz, wilgoć i wysokie temperatury. Coraz częściej zdarza się również, że produkowane nowoczesne panele są o wiele bardziej odporne na delikatne uderzenia. Domofony są urządzeniami elektronicznymi, więc nigdy w 100 % nie będziemy w stanie zabezpieczyć ich przed uszkodzeniem. Jednak przed zakupem warto sprawdzić z jakich materiałów został wykonany dany panel domofonowy.

Domofony posiadają bardzo duże i czytelne wyświetlacze. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, gdy z urządzenia muszą korzystać osoby starsze lub z problemami wzrokowymi. Bez względu na wybór urządzenia (analogowe, cyfrowe czy z czytnikiem linii papilarnych) są one tak samo proste i łatwe w obsłudze. Podobnie jest również z montażem. Nie powinien sprawić problemów. Jednak w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy sami poradzimy sobie z zamontowaniem urządzenia to warto pomyśleć już przy zakupie o wyborze firmy, która oprócz fachowego doradztwa produktowego oferuje również montaż urządzenia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.