Co można zrobić za pomocą obróbki skrawaniem CNC?

Ciągła ewolucja i rozwój obrabiarek sprawiły, że sektor przemysłu metalowego zyskał na znaczeniu. Obecnie jest on uważany za jeden z najważniejszych sektorów: oferowanie wyższej wydajności i redukcja kosztów to największe zalety obrabiarek. Z drugiej strony, procesy ręczne prowadzą do zwiększonego stresu pracowników i wysokich kosztów produkcji.

Dlatego właśnie obróbka skrawaniem CNC jest uważana za niezbędną we wspieraniu różnych gałęzi przemysłu. Doprowadziło to do skonstruowania nowych narzędzi i maszyn do obróbki skrawaniem. Również powstało specjalistyczne oprogramowanie do tego celu.

Jakie podstawowe przedmioty można wykonać za pomocą skrawania CNC?

Tokarki, które zostały zaprogramowane za pomocą oprogramowania CNC, mają prosty proces wykonania, dzięki czemu niektóre zmienne mogą być wprowadzane w trakcie wytwarzania przedmiotu. Ogólnie rzecz biorąc, za pomocą skrawania CNC można wytwarzać takie części jak:

  • Przekładnie,
  • Śruby,
  • Sprężyny gazowe,
  • Rolki stosowane w przemyśle spożywczym,
  • Protezy stosowane w medycynie,
  • Klucze dynamometryczne,
  • Skrzynki dla przemysłu motoryzacyjnego i wielu innych rzeczy.

Zastosowanie w dentystyce

Wierzcie lub nie, ale dentyści są znani z tego, że używają skrawania CNC do niektórych procedur, szczególnie do wykonywania koron dentystycznych. Usługi CNC są często kojarzone z drewnem lub blachą, ale można dzięki nim wykonać o wiele więcej. Ponieważ sprzęt ten jest precyzyjny, można nawet używać programów CNC do rzeźbienia koron i implantów dentystycznych. Precyzja pozwala na tworzenie koron, które idealnie pasują do jamy ustnej. Jeśli myślałeś, że tylko producenci samochodów oferują usługi obróbki skrawaniem, byłeś w błędzie! Dentyści od lat korzystają z tej technologii.

Budownictwo

Choć może to nie być zaskoczeniem, w procesie budowlanym jest wiele momentów, w których skrawanie CNC może się przydać.

Niezwykła precyzja wymagana na budowie jest trudna do osiągnięcia przez najbardziej wykwalifikowanych stolarzy, a są pewne prace, zwłaszcza przy istniejących konstrukcjach, które wymagają idealnego dopasowania.

Tego poziomu precyzji mogą również potrzebować instalatorzy rur, hydraulicy, a nawet technicy HVAC. Powodem jest głównie to, że technologia CNC może zaoferować o wiele więcej niż jakiekolwiek inne narzędzie. Maszyna może pełnić rolę frezarki, prasy wiertarskiej, wyrzynarki, piły stołowej, stolarki, a nawet strugarki powierzchniowej i wielu innych urządzeń jednocześnie, z możliwością pracy na każdym materiale, jaki tylko przyjdzie Ci do głowy. Trudno to pobić.

Transport

Jest to szerokie pojęcie, a to dlatego, że technologia skrawania CNC oferuje tak szerokie usługi dla przemysłu. Lotnictwo, kolejnictwo i przemysł samochodowy korzystają z technologii CNC w takiej czy innej formie, ponieważ oferuje ona tak szeroki wachlarz usług.

Części samolotów muszą być produkowane z taką precyzją, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie wszystkich podzespołów, gdy znajdujemy się tysiące kilometrów nad ziemią. Dlatego właśnie przemysł od tak dawna korzysta z usług obróbki skrawaniem.

Również pociągi i samochody muszą być odpowiednio złożone, aby zapewnić bezpieczeństwo. Każdego roku produkuje się ponad 70 milionów pojazdów, producenci samochodów muszą mieć pewność, że samochody nie mają wad. Wszystko musi być jednolite. Cóż, człowiek po prostu nie jest w stanie zapewnić takiej jednorodności jak maszyny, co sprawia, że usługi skrawania CNC są niezwykle cenne dla przemysłu.

Produkcja niszowa

Prawda jest taka, że maszyny CNC potrafią w zasadzie wszystko. Wszystko, co musi być wyprodukowane z odpowiedniej ilości niemal każdego materiału, może być wykonane na maszynie CNC. Jaka inna maszyna mogłaby zbudować gitarę elektryczną, obręcze kół, drzwi i koronę dentystyczną w ciągu kilku godzin? Technologia skrawania CNC podniosła poprzeczkę dla produkcji we wszystkich różnych niszach i wciąż się rozwija. Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby produkcyjne, skrawanie CNC może je spełnić.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.