Co zrobić, żeby meble kuchenne były funkcjonalne?

Paradoks mebli kuchennych polega na tym, że zarówno zabudowa małej, jak i dużej kuchni może się okazać niefunkcjonalna. Wynika to ze specyfiki pomieszczenia, jakim jest kuchnia – każdy z nas ma względem swojej kuchni określone oczekiwania, które nie zawsze idą w parze z aktualnymi trendami czy gotowymi zestawami meblowymi. Co w takim razie zrobić, żeby nasze nowe meble kuchenne były funkcjonalne?

Meble kuchenne na wymiar – funkcjonalna i estetyczna zabudowa kuchni

Planujesz wymienić meble kuchenne – Ząbki to lokalizacja na terenie której możesz skorzystać z oferty mebli na wymiar. Meble kuchenne na wymiar to funkcjonalna alternatywa dla gotowych zestawów, dzięki której Twoja kuchnia wreszcie będzie dopowiadała Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Dlatego planując remont kuchni warto skorzystać ze wsparcia doświadczonej firmy meblarskiej wykonującej meble na wymiar zgodnie z projektem powierzonym lub projektem własnym.

Co ważne, a o czym często zdajemy się zapominać… Aspekt funkcjonalny zabudowy meblowej to nie jedyny czynniki, który decyduje o tym, czy nasza kuchnia nam się podoba, czy też nie. Kolejnym jest estetyka i jakość wykonania mebli. Niechlujnie wykonane meble kuchenne lub też szafki zaprojektowane i wykonane w oparciu o stare technologie z pewnością nie przypadną nam do gustu. Dlatego przed nawiązaniem współpracy z konkretnym wykonawcą, warto zapoznać się z jego dotychczasowymi realizacjami.

Jakie są zalety mebli kuchennych na wymiar?

Indywidualny projekt mebli na wymiar pozwala na kompleksowe wykorzystanie przestrzeni, także w ramach pomieszczeń o najbardziej nieregularnych wymiarach, o których standardowo mówi się, że są pomieszczeniami nieustawnymi. Co istotne, biorąc pod uwagę realny wymiar przestrzeni oraz jej ustawność osoba projektująca zabudowę na wymiar – my czy projektant współpracujących z firmą – ma możliwość wyznaczenia w pomieszczeniu wszystkich niezbędnych stref, takich jak:

  • strefa zapasów,
  • strefa przechowywania,
  • strefa zmywania,
  • strefa przygotowywania,
  • strefa gotowania,
  • strefa pieczenia.

Oczywiście, każda z wyżej wymienionych stref znajduje bezpośrednie przełożenie na zabudowę  meblową, tak w zakresie stworzenia odpowiednich warunków od zabudowy sprzętu AGD, jak i wygospodarowania przestrzeni umożliwiającej wygodne wykonywanie poszczególnych czynności. Bardzo ważne z perspektywy ergonomii zabudowy kuchennej jest również zachowanie odpowiednich połączeń między strefami, dzięki czemu nie dochodzi do kolizji pomiędzy przestrzeniami roboczymi oraz poszczególnymi urządzeniami.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.