Czy folia w płynie dostatecznie zabezpiecza przed wilgocią?

Folia w płynie to produkt, który wykorzystywany jest do zabezpieczania ścian w łazienkach, kuchniach i innych miejscach narażonych na długotrwały kontakt z wodą. Używana jest do pokrywania ścian pod kafelkami w strefach wodnych, czyli w kabinach prysznicowych, przy wannach i umywalkach. Folia w płynie jest łatwa w użyciu, dlatego zyskuje dużą popularność, ale czy na pewno stanowi dostateczne zabezpieczenie?

Jak stosować folie w płynie?

Folia w płynie jest bardzo łatwa w nakładaniu, cały proces jest bardzo zbliżony do standardowego malowania ścian. Do jej użycia wystarczy wyposażyć się w pędzel i oczywiście odpowiedni produkt. Folia występuje w postaci gotowej do użycia. Poza tym wymagane jest również zastosowanie taśm uszczelniających, które dodatkowo zabezpieczają wszystkie narożniki i łączenia, na przykład miejsca styku ściany ze ścianą lub ściany z podłogą.

Pierwszym etapem nakładania folii w płynie jest zabezpieczenie narożników. Najpierw produkt nakładany jest pędzlem w odpowiednie miejsce, do którego następnie przyklejana jest taśma. Kolejność powinna być następująca: łączenia poziome przy podłodze, łączenia pionowe i wszelkie zakamarki, takie jak półki. Dobrze jest wklejać taśmę w odpowiedni sposób, czyli złożyć ją wzdłuż, w połowie szerokości i zagięcie kierować dokładnie w miejsce łączenia. Następnie taśma powinna zostać rozłożona i w ten sposób równo i dokładnie zabezpieczy narożnik. Wklejoną taśmę należy pokryć warstwą folii. Następnym etapem jest nakładanie folii na ściany i podłogi.

Czy warstwa folii w płynie jest wystarczająco szczelna?

Częste wątpliwości o działanie folii w płynie dotyczą tego, czy tak cienka warstwa (pojedyncza warstwa ma ok. 0,5 do 0,8 mm) jest wystarczającym zabezpieczeniem przed wilgocią. Skuteczność takich preparatów jest udowodniona, jednak aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta co do używania folii. Optymalne wyniki wodoszczelności daje dwukrotne pokrycie powierzchni. Nie należy również przekraczać użycia 0,4 kg/m² produktu. Trzeba też pamiętać, że folia stanowi tylko grunt i nie może być pozostawiona bez wykończenia płytkami, ponieważ nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Folia w płynie zyskuje coraz większą popularność, jest trwała, szczelna i elastyczna, a także łatwo dostępna. Znaleźć ją można między innymi w sklepie ogólnobudowlanym MSexpert.pl. To doskonała powłoka hydroizolacyjna.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.