Czy inwestycja w mieszkania się opłaca?

Zastanawiając się nad zainwestowaniem gotówki, często myślimy o nieruchomościach – kupno mieszkania wydaje się opłacalną inwestycją. Oczywiście, jak każda, która wymaga tak dużych nakładów, powinna być przeanalizowana w każdym aspekcie. Czy taka inwestycja jest opłacalna? Czy warto kupić mieszkanie z tego powodu? Podpowiadamy!

Kiedy możesz inwestować?

Skąd wiedzieć, kiedy jest dobry moment na inwestycję? Czy pieniądze, które posiadamy, są wystarczające. Przede wszystkim musisz zastanowić się, czy rzeczywiście masz „nadprogramowe” finanse. Jeżeli zainwestujesz w coś wszystkie swoje środki, może to nie być najlepszą decyzją. Warto pozostawić sobie poduszkę bezpieczeństwa.

W co inwestować?

Oczywiście warto również sprawdzać, w co inwestować, na co jest popyt, jaka inwestycja może się zwrócić. Możesz kupić bardzo tanio mieszkanie w małej miejscowości, ale co jeśli w tym miejscu nic się nie dzieje i nikt nie będzie chciał go odkupić za lepszą cenę lub też wynająć? Warto dokładnie poznać miasto, sprawdzić, czy jest w nim w ogóle zapotrzebowanie na mieszkania, czy w razie potrzeby nie będziesz mieć problemów z wynajmowanie. Przykładowo deweloperzy z Krakowa posiadają wiele ofert nowych mieszkań. Warto poszukać czegoś na internecie

Znalezienie mieszkania nie jest łatwe

Oczywiście osobną kwestią jest też to, że znalezienie odpowiedniego mieszkania nie jest łatwe. Aby trafić na coś, co rzeczywiście odpowiada wszystkim naszym wymaganiom, może trwać miesiącami. Warto jednak nie przyśpieszać tego procesu na siłę. Przeglądanie interesujących nas stron pozwali nie tylko porównać oferty, lecz także dobrze je przemyśleć. Warto przyglądać się kilku miejscom i mieć rękę na pulsie. Dzisiaj bez problemu możemy szukać mieszkań w całej Polsce dzięki internetowi. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę i miasto, na przykład “deweloperzy Kraków” i przejrzeć wyniki wyszukiwania, następnie wracać do nich co jakiś czas.

Wynajmowanie czy odsprzedaż?

Zastanów się również, co chcesz zrobić z mieszkaniem? Wyremontować i sprzedać z zyskiem? A może chcesz je wynajmować? Warto sprawdzić, jaki typ czy układ mieszkań jest najpopularniejszy, najlepiej się sprawdza, jest najchętniej poszukiwany – szczególnie jeśli zależy ci na wynajmie.

Oczywiście rynek się zmienia, zmieniają się ceny, może się okazać, że wynajmowanie mieszkania nie będzie opłacalne, nie sprzedamy go z zyskiem, nie trafiliśmy z lokalizacją, jednak należy liczyć się ryzykiem. 

Inwestycja w nieruchomości jest jednak wciąż bardzo popularna i w wielu przypadkach jest naprawdę dobrym, procentującym w przyszłości, rozwiązaniem.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.