Czy płytki na ścianę nadaja się do wszystkich pomieszczeń?

Artykuł partnera.

Płytki na ścianę to w ostatnich latach prawdziwy hit w aranżacji wnętrz. Choć ten element wystroju wykorzystywany był przez wiele lat, to jednak w przeszłości stosowano płytki jedynie w celach użytkowych, w takich pomieszczeniach jak łazienki czy kuchnie. Coraz częściej jednak płytki na ścianę stosowane są także w innych, mniej oczywistych pomieszczeniach. Czy płytki na ścianę nadają się do dowolnych pomieszczeń? Sprawdźmy to.

Dlaczego tak często wybieramy płytki na ścianę?

Można by pomyśleć, że powodów wyboru płytek na ścianę jest wiele. Przede wszystkim prawdziwy ogrom wyboru nie tylko wymiarów kafelek, ale także kolorów i kształtów. Dzisiaj naprawdę nie ma ograniczeń w kwestii tego, jaką płytkę ścienną wybierzemy. Nawet najbardziej wymagające preferencje bez najmniejszego problemu zostaną przez nas spełnione. Chcemy, by nasze płytki miały metr na metr wielkości? W ciągu kilku sekund znajdziemy odpowiedni model. Marzą nam się malutkie płytki na kształt mozaiki? Tutaj też nie przewidujemy komplikacji. Dowolne kolory, dowolne kształty i dowolne rozmiary sprawiają, że płytki na ścianę w praktyce mogą być dopasowane do dosłownie każdego wnętrza i każdej aranżacji. Nie zapominajmy także o funkcjonalności płytek ściennych. Ich cechą szczególną jest niska nasiąkliwość, dzięki czemu od dawna już były one wykorzystywane w kuchniach i łazienkach, zabezpieczając ściany przed wilgocią.

Płytki do przedpokoju? Dlaczego nie!

Płytki na ścianę jednak nie muszą wcale ograniczać się do pomieszczeń typowo praktycznych jak łazienka czy kuchnia. Coraz częściej decydujemy się właśnie na położenie płytek w mniej oczywistych pomieszczeniach jak właśnie przedpokój. Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę, że to właśnie przedpokój stanowi pomieszczenie, przez które najczęściej przechodzimy. Istnieje zatem ogromne ryzyko, że ściany w ciągu kilku lat będą najzwyczajniej w świecie brudne – zabawy naszych pociech, zwierzęta domowe czy przypadkowe otarcia to normalka w każdym domu. Stylowe kafle ścienne łączą w sobie nie tylko funkcjonalność, ale także bardzo dużą estetykę.

Płytki na ścianę znajdziesz na stronie: https://www.tiles.com.pl/pl/c/PLYTKI-DEKORACYJNE/46

Co z kaflami ściennymi w salonie czy sypialni?

Kafelki w innych pomieszczeniach wypoczynkowych, takich jak salon czy sypialnia kojarzą nam się głównie z podłogą. O korzyściach wynikających z takiego rozwiązania możemy mówić dużo. Znacznie mniejszy problem z utrzymaniem czystości, zabezpieczenie przed wylanymi cieczami, relatywnie niedrogie rozwiązanie. Jednak co ciekawe, coraz częściej do tych pomieszczeń stosujemy także płytki ścienne, które coraz częściej znacznie lepiej wpasują się w estetykę wykończenia, niż farba czy tapeta. Któż z nas nie zachwycał się widokiem industrialnego salonu wzbogaconego o płytki imitujące cegłę. Kto z nas nie chciałby mieć w swojej sypialni dużych płytek ściennych imitujących beton? Dzisiaj płytki to w żadnym wypadku nie domena łazienek i kuchni. Dzisiaj płytki ścienne mogą zostać wykorzystane dosłownie wszędzie i możemy być pewni, że będzie to prawidłowe podejście do aranżacji wnętrza.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.