Czy sztuczne kwiaty także wymagają pielęgnacji?

Hurtownie kwiatów sztucznych w ostatnim czasie przeżywają swojego rodzaju renesans. Dawniej na rynku dominowały wyłącznie kwiaty żywe, lecz wzrastająca jakość sztucznych kwiatów sprawiła, że coraz bardziej zaczyna się to zmieniać. Wiele osób może się więc zastanawiać, jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja tego typu produktów. Czy faktycznie jest ona konieczna?

Kwiaty sztuczne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Tradycyjne hurtownie kwiatów rzadko decydują się na wprowadzenie sztucznych roślin do swojej oferty. Jest to jednak błędem, ponieważ produkty te mają naprawdę wiele zalet. Nie więdną, nigdy nie przekwitają, a także nie chorują. W pewnych sytuacjach będą więc idealnym rozwiązaniem. A w jakich? Sztuczne kwiaty będą świetnym wyborem przede wszystkim w sytuacjach, w których nieczęsto przebywamy w miejscu, gdzie się znajdują. Będą to np. działki wypoczynkowe lub cmentarze. Podobnie może być zresztą z tradycyjnymi mieszkaniami. Nie zawsze musimy mieć czas na codzienne podlewanie roślin. Zwłaszcza jeśli długo pracujemy i długo nie ma nas w domu, np. z powodu wyjazdów w delegacje. Czasem z kolei przeszkodą może być brak odpowiedniej ilości światła lub niska wilgotność. Każda hurtownia kwiatów sztucznych daje więc możliwość posiadania pięknej kwiatowej dekoracji, nawet wtedy, gdy nie mamy czasu na częstą pielęgnację lub warunki nie pozwalają na uprawę prawdziwych roślin.

Jak skutecznie dbać o sztuczne kwiaty?

Posiadanie sztucznych kwiatów nie sprawia jednak, że można całkowicie przestać się nimi zajmować. Oczywiście pielęgnacja nie musi być w ich przypadku tak częsta, jak przy żywych kompozycjach, ale niewątpliwie także trzeba o niej pamiętać. Dlaczego jest ona konieczna? Otóż na kwiatach tego typu, jak i na innych przedmiotach dekoracyjnych, z czasem osadza się kurz oraz inne zabrudzenia. Należy więc zadbać o to, aby kwiaty były regularnie czyszczone. Najlepszym rozwiązaniem będzie zwykłe umycie ich w letniej wodzie (np. pod prysznicem), albo nawilżenie za pomocą spryskiwacza do kwiatów. Ważne, aby po tego typu czynnościach dokładnie je osuszyć. Jeśli ilość kurzu nie jest duża, z pewnością wystarczy jednak użycie miotełki do odkurzania. Posłużyć do tego może także odkurzacz lub suszarka do włosów, jednak konieczne jest wówczas użycie zimnego powietrza. Ciepłe mogłoby sprawić, że sztuczne kwiaty zaczęłyby się topić.

Przemyślana pielęgnacja sztucznych kwiatów to podstawa

O pielęgnacji warto pomyśleć już podczas wybierania produktów w hurtowni sztucznych kwiatów. Znajdują się tam kwiaty, które różnią się zarówno jakością, wykonanymi materiałami, jak i wyglądem. Warto wybrać sztuczne kwiaty o najwyższej jakości materiałach. Dodatkowo w walce z kurzem łatwiejsze będą te, które nie mają wielu trudno dostępnych miejsc. Dobrze też dokładnie zaplanować rozmieszczenie kwiatów, tak, aby nie znajdowały się tam, gdzie będą narażone na dodatkowe zanieczyszczenia (np. w kuchni może spadać na nie tłuszcz i resztki jedzenia).

Jaką pielęgnację polecają hurtownie kwiatów sztucznych?

Hurtownie florystyczne zazwyczaj polecają dodatkową formę pielęgnacji kwiatów sztucznych. Jest nią stosowanie specjalnych spryskiwaczy w formie sprayu. Preparaty te nabłyszczają elementy dekoracji, nadając im dodatkowego połysku. Wytworzona wówczas powłoka pełni także funkcję ochronną, która zabezpiecza sztuczne kwiaty przed osadzaniem się kurzu. Stosowanie sprayu raz w miesiącu sprawia, że ich mycie nie jest konieczne, a przynajmniej nie tak często.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.