Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Kiedy decydujemy się na inwestycję w nieruchomość i chcemy kupić własne mieszkanie, jedną z pierwszych decyzji jest ta, czy wybierzemy rynek pierwotny, czy wtórny. Czy warto postawić na pierwszy z wymienionych?

Rynek pierwotny – co to znaczy?

Kupno mieszkania z tzw. rynku pierwotnego oznacza, że dostajemy nową nieruchomość – dopiero co wybudowaną lub w trakcie budowy. Możesz zdecydować, na jakim etapie budowy kupisz swój przyszły dom – często masz opcją zakupu, gdy fundamenty są już postawione, ale także takie, gdzie wprowadzasz się do gotowego, nowego mieszkania, jeśli zależy ci na czasie. Sprzedawcą może być spółdzielnia lub deweloper. Kupno mieszkania w stanie deweloperskim oznacza, że mamy dużo wpływu na jego ostateczny wygląd.

Jak szukać mieszkania?

W dzisiejszych czasach szukanie mieszkania jest bardzo proste. Zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę frazy z interesującą nas miejscowością – na przykład “deweloper w Krakowie”. Warto przejrzeć wyniki wyszukiwania, zapisać sobie te, które najbardziej nam odpowiadają i przeglądać pojawiające się na witrynach ogłoszenia. Warto poświęcić na to więcej czasu, by poznać jak najwięcej opcji.

Zalety rynku pierwotnego

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Łaskawsze spojrzenie banków

Kto z nas w dzisiejszych czasach ma wystarczające pieniądze, aby kupić mieszkanie za gotówkę? Zazwyczaj ludzie zaciągają kredyty, których zabezpieczeniem jest ich zdolność kredytowa. Dla banków, które świadczą taką usługę, jesteśmy bardziej wiarygodnym klientem, kiedy kupimy mieszkanie z rynku pierwotnego. Dobry deweloper w Krakowie zadba o wszelkie szczegóły kupna oraz pomoże przejść przez cały proces zakupowy.

Możesz zaoszczędzić

Perspektywa inwestycji wysuwa na pierwszy plan czynnik kosztów. W przypadku rynku pierwotnego nie ma żadnych opłat za znalezienie nieruchomości przez pośredników, odpada również 2% podatku cywilno-prawnego od zakupu na rynku wtórnym, co może zaoszczędzić nawet tysiące w samych kosztach! Stawki czynszu również są zazwyczaj niskie w porównaniu z innymi rynkami, więc jest to dodatkowa okazja do zaoszczędzenia pieniędzy. Deweloper może również udzielić nam obniżki ceny.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.