Czy warto zdecydować się na ogrzewanie domu gazem płynnym?

Artykuł partnera.

Ogrzewanie gazowe to metoda grzewcza, która w Polsce staje się coraz bardziej popularna. W rachubę wchodzi tu nie tylko ogrzewanie gazem ziemnym, ale także i płynnym. Czy LPG ze zbiornika to dobry wybór?

Najbardziej rozpowszechnionym w Polsce paliwem grzewczym jest węgiel. Na jego korzyść przemawia stosunkowo niska cena, ale medal ma drugą stronę. Trzeba mieć miejsce na przechowywanie węgla, a obsługa urządzeń grzewczych i utrzymanie ich w należytym stanie pochłaniają sporo czasu. Ponadto  ogrzewanie węglem jest szkodliwe dla środowiska, a co za tym idzie – także i dla człowieka. Warto zatem zainteresować się ekologicznymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika dostarczanym m.in. przez Amerigas.

Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika – wydajność i wygoda

LPG to bardzo wydajne paliwo odznaczające się wysoką wartością opałową. Zbiornik należy uzupełniać średnio 2 razy w roku. Brak przyłącza gazowego nie stanowi przeszkody w jego montażu. Odpowiednie modele są dostępne w ofercie m.in. Amerigas. Opinie użytkowników w 2019 o omawianej metodzie grzewczej zachęcają do tego, aby poważnie zastanowić się właśnie nad takim sposobem ogrzewania domu. Dodatkowym plusem jest w tym przypadku to, że przy zbiornikach nieprzekraczających 7 m3 nie ma obowiązku starania się o pozwolenie na budowę. W związku z tym użytkownik ma do załatwienia mniej formalności. Odpada również czyszczenie urządzeń grzewczych.

Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika – ekologicznie i ekonomicznie

Porównując ceny poszczególnych paliw grzewczych, trzeba mieć na uwadze ich opłacalność w dłuższej perspektywie czasowej. Pod tym względem gaz płynny jest znacznie lepszy niż np. węgiel. Do tego dochodzi aspekt ekologiczny, który obecnie nabiera wyjątkowego znaczenia. LPG spala się praktycznie w całości, przy czym nie powstają substancje szkodliwe dla środowiska. Gaz płynny to paliwo czyste charakteryzujące się bardzo wszechstronnym zastosowaniem – zarówno na użytek prywatny, jak i na skalę przemysłową.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.