Czy wynajem podnośnika jest opłacalny?

Podnośnik koszowy jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem, które sprawdza się m.in. przy pracach budowlanych i remontowych, a także przy obsłudze magazynów i centrów logistycznych. Jednak zakup nowego urządzenia jest dość kosztowny. Dlatego warto rozważyć alternatywne rozwiązanie – jest nim wynajem podnośnika koszowego. Zobacz, jakie wiążą się z tym korzyści.

Wynajem podnośnika koszowego – rozwiązanie tylko na krótką metę?

Usługa wynajmu podnośnika kojarzą się wielu osobom z wypożyczeniem takiego sprzętu na bardzo krótki okres – np. na kilka dni czy też tygodni. I rzeczywiście, to jedna z sytuacji, w której warto zdecydować się na tę opcję. Krótkoterminowy wynajem podnośnika koszowego może się sprawdzić, wówczas gdy rzeczywiście potrzebujesz urządzenia do jednorazowego wykonania nietypowego zlecenia. To może być również sposób na przetestowanie wybranego sprzętu i jego dopasowania do potrzeb Twojego zakładu przed ostatecznym zakupem własnego urządzenia.

Na tym jednak wcale nie kończą się możliwości, jakie daje wynajem podnośników.

Coraz większa grupa przedsiębiorców decyduje się na wynajem podnośnika na dłuższy okres, np. na rok lub dłużej – mówi ekspert z firmy GIZO, która specjalizuje się w wypożyczaniu tych urządzeń. Dzieje się tak dlatego, że to pod wieloma względami korzystniejsze rozwiązanie niż inwestycja we własny sprzęt – dodaje.

Co daje długoterminowy wynajem podnośnika koszowego?

Jeżeli do wykonywania codziennych zadań w zakładzie jest Ci potrzebny podnośnik koszowy, wynajem urządzenia może być bardziej opłacalny niż zakup. Oto zalety tego rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Wynajęty podnosnik na budowie.

  • Brak konieczności jednorazowego inwestowania dużej kwoty w sprzęt

Zakup nowego podnośnika koszowego wysokiej jakości oznacza jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy zatem opłaca się mrozić w nim budżet firmy lub podejmować ryzykowną decyzję o zaciągnięciu kredytu? Niekoniecznie. Wynajem podnośnika oznacza stały, miesięczny i niewygórowany koszt. Nie musisz się więc obawiać nieprzewidzianych wydatków.

  • Stały dostęp do wsparcia serwisowego 

Firma, która zapewnia wynajem podnośników, zadba również o regularną konserwację i serwisowanie wypożyczanego sprzętu. To również po jej stronie będzie prowadzenie dokumentacji urządzenia czy dbanie o odnawianie dopuszczenia do pracy z UDT. A co, jeśli wynajęte urządzenie ulegnie awarii? Naprawa jest również kosztem ponoszonym przez wynajmującego, a na czas jej wykonania udostępniany jest podnośnik o podobnych parametrach, abyś Ty zachował płynność pracy.

  • Możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu

Jeżeli kupisz nowy podnośnik lub weźmiesz takie urządzenie w leasing, musisz pamiętać, że z każdym rokiem eksploatacji będą spadały jego wartość rynkowa oraz wydajność. Dlatego jeśli np. po 5 czy 10 latach zdecydujesz się na sprzedaż podnośnika, odzyskasz jedynie niewielką część inwestycji. Po takim czasie, przy intensywnym użytkowaniu, urządzenie może też już nie spełniać Twoich oczekiwań. Tymczasem decydując się na wynajem długoterminowy, możesz np. co roku otrzymywać nowy podnośnik lub wymieniać urządzenia na takie o lepszych parametrach.

Jak zatem widzisz, warto rozważyć wynajem podnośnika koszowego jako alternatywę dla zakupu czy leasingu takiego sprzętu. Aby dowiedzieć się więcej o kosztach tej usługi i warunkach jej świadczenia, skontaktuj się z firmą, która oferuje wynajem podnośników.

Sprawdź ofertę od Gizo na wynajem podnośników: https://gizo.pl/wynajem/podnosniki/ 

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.