Czym i jak kosić trawę? Urządzenia do koszenia trawy

Przydomowy trawnik lub murawa na działce wymagają stałej pielęgnacji. To wizytówka posesji i znak, że gospodarz ma poczucie estetyki i stylu. Dobrze zadbany, poza efektem estetycznym, pozwala chodzić, biegać i grać w gry zespołowe bez szkody dla trawy. Jak kosić trawę i czym, by zapewnić sobie tak piękny trawnik?

Co uwzględnić przed zakupem maszyny do koszenia?

Najlepsze narzędzia i urządzenia do koszenia trawy to nie te, które są największe czy najdroższe. Przede wszystkim muszą odpowiadać zapotrzebowaniu i miejscowym warunkom. Inne maszyny będę użyteczne w miejscach, gdzie jest bardzo dużo krzewów i drzew posadzonych między trawnikiem, inne na pagórkowatym i nieregularnym terenie, a jeszcze inne przy koszeniu wzdłuż krawężników. Urządzenia do koszenia trawy mogą być najprostsze i niezbyt drogie, ale jeśli zostaną wybrane z namysłem, praca będzie przyjemna i bezproblemowa.

Czas więc przedstawić kilka typów maszyn, które świetnie się sprawdzą podczas cyklicznej pielęgnacji trawnika.

Kołowa kosiarka ręczna do trawy

Jest to kosiarka, która cechuje się niesamowitą mobilnością i lekkością. Nie ma silnika, więc nie trzeba ciągnąć za nią przedłużaczy, ani dbać o poziom paliwa. Napędzana jest mięśniami ludzkimi, które i tak pracują podczas chodzenia za kosiarką. To propozycja szczególnie dla tych, którzy chcą bardzo szybko wykosić trawnik tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Urządzenie może być wyposażone w kosz na trawę, co pozwoli na czystsze pielęgnowanie trawnika bez konieczności grabienia.

Spalinowa lub elektryczna kosiarka kołowa

Modele przygotowane szczególnie do miejsc, które wymagają nieco więcej pracy i czasu poświęconego na koszenie. Odwdzięczają się za to pięknym efektem wyrównanej trawy na różnych poziomach, które można regulować. Zastanawiając się nad tym, jak kosić trawę przy obrzeżach i na pochylonym terenie, wybierz właśnie te modele urządzeń. Szczególnie te, które nie mają zbyt wystających kół za krawędź koszenia, sprawdzą się przy krawężnikach, budynkach i innych przeszkodach.

Traktorek do koszenia murawy wokół domu

Ciągłe chodzenie z koszem pełnym trawy celem jego wysypania jest dla ciebie męczące? Masz sporą powierzchnię do wykoszenia, a czasu niezbyt dużo? Kosiarka traktorek świetnie sprawdzi się na takich obszarach. Nie wymaga żadnego wysiłku, a opanowanie jazdy jest niezwykle proste.

Kosy spalinowe i podkaszarki ręczne

Pierwszy typ urządzenia przyda się w miejscach trudnodostępnych, gdzie wysokość trawnika nie jest aż tak istotna. To wszelkie miejsca, gdzie nie wjedziesz kosiarką, ale też umiejscowione za budynkami i solidnie obrośnięte chaszczami. Podkaszarka natomiast bardzo dobrze sprawdzi się pod drzewami i krzewami, przy chodnikach, ścieżkach i krawężnikach, gdzie trudno jest wjechać kosiarką ręczną, spalinowa lub traktorkiem.

Teraz już wiesz, czym można kosić trawę i jakie urządzenia będą najlepsze w konkretnych miejscach. Wystarczy jedynie tę wiedzę przełożyć na działanie i wybrać odpowiedni model sprzętu dla siebie.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.