Deskorolka elektryczna — czyli sposób na szybki transport i świetną zabawę!

Masz już dość stania w korkach i szukania miejsc parkingowych? A może szukasz nowego hobby? Deskorolka elektryczna to szybki środek transportu, dzięki któremu ominiesz spowolnienia ruchu drogowego. W dodatku ucząc się jazdy na deskorolce, poprawisz swoją równowagę i stabilność, a także obudzisz swoje wewnętrzne dziecko i zapewnisz sobie dawkę śmiechu! Sprawdź, jakie są inne zalety korzystania z deskorolki elektrycznej i co zrobić, aby jazda na niej była bezpieczna.

Jak jeździć deskorolką elektryczną?

Deskorolka elektryczna (hoverboard) składa się z podstawy z i z dwóch, dużych kół. Zastanawiasz się, jak nią skręcać, skoro nie ma kierownicy? Tym urządzeniem steruje się, balansując własnym ciałem. Jeżeli pochylisz się do przodu, deskorolka przyspieszy, do tyłu — zwolni, przesuniesz stopę w bok — skręcisz.

Zanim zrobisz zakupy, zwróć uwagę na to czy wybrana przez ciebie deska do jazdy została wyposażona w światełka (np. podświetlane koła). Ten element zwiększa twoją widoczność na drodze, szczególnie po zmroku. Dzięki temu jazda staje się bezpieczniejsza.

Przygotuj się na pierwszą jazdę

Na pierwsze przejażdżki deskorolką elektryczną załóż ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki. Pamiętaj również o kasku, który zawsze warto mieć na sobie, nawet kiedy nauczysz się już jeździć. Takie wyposażenie sprawi, że poczujesz się pewniej, a także zwiększy twoje bezpieczeństwo w przypadku ewentualnego upadku.

Ucząc się jazdy na deskorolce, wyćwiczysz swój balans i równowagę. Z czasem zaczniesz wyczuwać, z jaką siłą należy się pochylić albo przesunąć stopę, aby urządzenie zareagowała w sposób, którego oczekujesz. Takie umiejętności wymagają jednak praktyki i kilku treningów. Na pierwsze przejażdżki deskorolką warto wybrać się w miejsce, gdzie możesz się czegoś chwycić (np. ściany) w razie utraty równowagi. Inną opcją jest poproszenie o pomoc drugiej osoby, która będzie cię asekurować. 

Zamień deskorolkę w gokart

Deskorolka elektryczna jest świetnym środkiem transportu — dojedziesz nią do pracy, omijając korki i nie marnując czasu na szukanie miejsca parkingowego. A po tym jak już wrócisz deskorolką do domu, zamienisz ją w… gokart! Umożliwia to specjalna nakładka z siedziskiem, dodatkowym kółkiem i podpórką na stopy. Wyposażona jest również w dźwignię, za pomocą której dodasz gazu albo zahamujesz. Z nakładki mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci — to dzięki opcji regulacji długości.

W nakładkach siedzenia projektuje się na wzór tych kubełkowych, używanych w samochodach rajdowych. Dzięki temu podwyższone krawędzie zapewniają trzymanie ciała nawet na ostrych zakrętach.

Deskorolka elektryczna  — środek transportu, który jest przyjazny dla środowiska

Deskorolka elektryczna działa na akumulator, który należy regularnie ładować. Podczas jazdy tym urządzaniem nie wydzielają się więc żadne spaliny ani zanieczyszczenia. Nauka poruszania się hoverboardem to również sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i zbliżenie się do natury, która wspomaga relaks. A przy okazji to świetna możliwość, aby zdobyć nowe umiejętności.

O tym, że należy już podłączyć deskorolkę do prądu, przypomną ci diody, które zapalą  się, kiedy poziom baterii stanie się zbyt niski. Dla dłuższej żywotności baterii zadbaj o to, by jej nie przeładowywać i odłączać od gniazdka, zanim osiągnie 100%.

Elektryczną deskorolkę możesz przechowywać w domu — jest niewielka i niezbyt ciężka. Dzięki temu nie zajmie dużo miejsca, a wniesienie jej po schodach nie będzie problemem.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.