Dlaczego warto kupić dobrą przyłbicę spawalniczą?

Niewątpliwie bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy jet aspektem niezwykle ważnym. Jeśli chodzi o spawanie, o którym mowa w tym artykule, to niezbędną rzeczą jest odpowiednia przyłbica spawalnicza. Można ją kupić w niemal każdym specjalistycznym sklepie. Ważne jednak, aby spełniała wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Jednak aby tak było, musi być dostosowania do konkretnego użytkownika i jego potrzeb.

Dlaczego warto kupić dobrą przyłbicę spawalniczą? Czym kierować się przy wyborze? Jak dobrać przyłbicę do naszych potrzeb? I co jeszcze warto o tym wszystkim wiedzieć? Na wszystkie te i bardzo podobne pytania odpowiadamy poniżej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Czym są przyłbice spawalnicze i dlaczego warto kupić dobrą?

Wszystkie zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z pracą spawacza, wynikają z czynników, które występują podczas obróbki cieplnej metalu. W praktyce zagrożeniem są odpryskujące, czasem rozgrzane do czerwoności, odłamki spawanego metalu. Bardzo łatwo i niezauważenie można nimi poranić twarz. W skrajnych przypadkach takie zdarzenie może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Jeśli takie maleńkie odłamki wpadną do naszych oczu.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że podczas procesu spawania metalu, spawacz narażony jest również na promieniowanie ultrafioletowe oraz rentgenowskie. Takie coś w żadnym wypadku nie służy naszym oczom.

Właśnie po to, aby zadbać o wszystkie te i podobne aspekty, spawacze używają profesjonalnych masek albo przyłbic spawalniczych. Ich zadaniem jest chronić nasze zdrowie. Oczywiście odpowiednio dobrana przyłbica zdecydowanie ułatwia komfort pracy. Dzięki niej możemy obrać swobodną pozycję podczas spawania, eliminując bóle pleców czy też rąk.

Jeśli więc chcesz odpowiedzieć sobie na przykład na pytanie “naświetlone oczy jak pomóc” to dobrze dobrana przyłbica spawalnicza również jest na nie odpowiedzią.

Czym kierować się wybierając właściwą przyłbicę?

  • Rodzajem przyłbicy. Do wyboru mamy przyłbicę automatyczną albo pasywną. Obie mają zarówno wady, jak i zalety, z którymi warto się zapoznać.
  • Metodą spawania. Warto wiedzieć, że przyłbicę można dobrać odpowiednio d wykorzystywanej metody spawania.
  • Poziomem zaciemnienia. To jeden z podstawowych parametrów.
  • Funkcją przyłbicy.
  • Marką i producentem.

Jak dobrać odpowiednią przyłbicę spawalniczą?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę na podstawowy parametr takiego sprzętu, czyli poziom zaciemnienia. Konkretne przyłbice spawalnicze charakteryzują się różnym zakresem pod tym względem. Warto wiedzieć, że im większy oraz dokładniejszy poziom regulacji przyciemnienia, tym różny zakres prądu możemy używać do pracy. To oczywiście przekłada się jednocześnie na wysokość ochrony. Zarówno pd względem intensywności procesu spawania, jak i obranej metody.

Taki parametr w przypadku przyłbic automatycznych wynosi między 6 a 13 DIN. Najwyższy poziom wiąże się z jak najbardziej skuteczną ochroną podczas pracy. Nawet jeśli w grę wchodzi prąd o nawet 350 A. Jeśli jesteśmy osobami, które mają zły stan wzroku, to specjaliści polecają mniejszy poziom zatrudnienia.

Wybór odpowiedniego sprzętu musi być też uwarunkowany charakterem naszej pracy. Jeśli więc spawanie jest dla nas zajęciem sporadycznym, to raczej nie ma sensu kupować drogiej maski z funkcjami, którymi nawet nie będziemy umieli się posługiwać w praktyce. Taki sprzęt zdecydowanie lepiej jest zostawić fachowcom w tym zakresie. Bardziej i mniej profesjonalne przyłbice spawalnicze znajdziesz tutaj: https://allweld.pl/naswietlone-oczy-przy-spawaniu-jak-sobie-poradzic.

 

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.