Dlaczego warto kupić używaną lodówkę?

Najpotrzebniejsze domowe sprzęty, takie jak pralka czy lodówka co pewien czas ulegają awarii i niestety wymagają okresowej wymiany. Zakup nowego sprzętu wiąże się z niemałymi wydatkami, dlatego coraz częściej konsumenci decydują się na zakup używanego sprzętu AGD, na przykład w komisach, lombardach czy na serwisach ogłoszeniowych w sieci. Dlaczego warto kupić używaną lodówkę?

Korzyści z zakupu używanej lodówki jest wiele:

1. Oszczędność

Nie trzeba chyba przekonywać, że używany sprzęt jest tańszy od nowego, zakupionego w sklepie. Często jest to naprawdę duża różnica cenowa, sięgająca nawet kilkudziesięciu procent wartości. To jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję o zakupie sprzętu z rynku wtórnego. Bardzo często na rynku wtórnym sprzedawane są starsze modele sprzętów, niż te sprzedawane w sklepach. Jak się okazuje mniej zaawansowane technologicznie sprzęty starej budowy znacznie rzadziej się psują, a części zamienne są dużo tańsze. Brak dużej ilości elektroniki, która pojawia się w nowych modelach generuje mniej potencjalnych awarii. To również oszczędność późniejszej eksploatacji i ewentualnego serwisu.

2. Ekologia

Troska o środowisko to bardzo ważny czynnik dla wielu , coraz bardziej świadomych konsumentów. Co rok tony zużytego sprzętu elektrycznego zalewają wysypiska śmieci. Dodatkowo masowa produkcja sprzętu AGD co roku pochłania ogromne pokłady energii, zasobów naturalnych oraz pieniędzy. Decydując się na zakup używanego sprzętu konsumenci widzą w tym głębszy sens w postaci ratowania planety i środowiska.

3. Wysoka jakość starszych modeli

Sprzęty renomowanych firm, które produkowane były jeszcze kilka lat temu cechuje przede wszystkim wysoka jakość podzespołów i dużo wyższa bezawaryjność. Niestety dzisiejsze modele produkowane są inaczej. Sprzęty celowo postarzane są na etapie produkcji, aby wymusić na konsumencie zakup nowego modelu po kilku latach użytkowania. Starsze modele produkowane były natomiast z myślą o jak najdłuższej i bezawaryjnej pracy. Dlatego właśnie lodówki dostępne na rynku wtórnym mogą pomimo wieku znacznie przewyższać jakością nowe produkty tych samych koncernów.

Gdzie kupić używaną lodówkę?

Rynek wtórny jest rynkiem bardzo specyficznym, ponieważ nie znajdziemy sklepu, w którym bez problemu kupimy konkretny model. Jest wiele kanałów sprzedaży, w których można zakupić używany sprzęt. Są to na przykład komisy czy lombardy. Komisy powoli znikają z rynku, jednak w większych miastach nadal można znaleźć takie miejsca. Popularne są dzisiaj lombardy, gdzie znaleźć można sprzęty AGD, w tym właśnie lodówki. Nie jest to jednak z pewnością miejsce, w którym wybór będzie szczególnie szeroki.

Najlepszym miejscem na zakup używanego sprzętu AGD jest Internet, a dokładniej popularne serwisy ogłoszeniowe. Ogłoszenia wystawiane są głownie przez osoby prywatne, ale również sklepy czy właśnie lombardy. Dzięki możliwości szczegółowego filtrowania wyników wyszukiwania można łatwo znaleźć ogłoszenia odpowiadające preferencjom kupującego, co znacznie ogranicza czas poszukiwania. Jednym z takich serwisów, gdzie znaleźć można lodówki używane i nowe jest Pokato.pl

Zakup używanego sprzętu AGD pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również wspomóc środowisko. Dobrej jakości lodówka pochodząca z rynku wtórnego może służyć bezawaryjnie przez naprawdę długie lata. Zakup używanych sprzętów jest na prawdę korzystny i warto zastanowić się nad przejrzeniem ogłoszeń na popularnych serwisach ogłoszeniowych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.