Dlaczego warto posiadać inteligentne drzwi jako zabezpieczenie swojego domu?

Szczęśliwy dom do taki, w którym domownicy nie tylko szanują siebie nawzajem, pomagają sobie, wspólnie spędzają czas, ale także taki, w którym czują się oni bezpiecznie. Współczesne technologie dostarczają nam wielu możliwości zabezpieczenia naszego mienia przed włamaniem, ale najbardziej skutecznym z nich są inteligentne drzwi.

Sposoby na zabezpieczenie przed włamaniem

Wielu z nas zdaje sobie sprawę tego, że złodzieje chcący obrabować nasz dom lub mieszkanie często czekają na moment, w którym żadnego z mieszkańców nie będzie w domu. Potrafią oni obserwować naszą posiadłość tygodniami po to, by upewnić się jaki jest nasz grafik dnia, w jakich godzinach i dniach pracujemy, kiedy dzieci wychodzą do szkoły. Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie się przed włamaniem.  Należy do nich zaliczyć na przykład drzwi wejściowe wykonane ze specjalnych, wzmocnionych materiałów zapobiegające przed mechanicznym wdarciem się do wnętrza na przykład poprzez uszkodzenie drzwi. Innymi metodami ochrony przed włamaniem jest instalacja kamer z podglądem na żywo, wytrenowanie psa by reagował na próby sforsowania drzwi przez osoby nie będące domownikami czy też posiadanie inteligentnych drzwi.

Inteligentne  drzwi – zwiększone bezpieczeństwo domowników

Istnieje wiele rodzajów inteligentnych drzwi, a właściwie mechanizmów i nowoczesnych technologii w nich stosowanych. Niektóre z inteligentnych drzwi wyróżniają się posiadaniem czytnika linii papilarnych pozwalających na otwarcie drzwi za pomocą palca. Inne wyposażone są w klawiaturę numeryczną z kodem – aby wejść do środka domu lub mieszkania potrzebna jest znajomość wcześniej ustawionego, indywidualnego kodu dostępu.  Istnieją też inteligentne drzwi typu RFID pozwalające na otwarcie drzwi kartami czy też brelokami. Są one szczególnie popularne w biurach oraz w budynkach, do których ma dostęp większa ilość osób. Ich otwieranie jest niezwykle proste – do specjalnego pola wystarczy przyłożyć kartę z paskiem magnetycznym lub też brelok, a drzwi natychmiastowo się otworzą. W ten sposób osoby nie posiadające karty czy też breloka nie będą mogły dostać się niepostrzeżenie do wnętrza.  Na rynku dostępne są także inteligentne drzwi otwierane smart fonem lub za pomocą Bluetooth&Code, czyli otwierane za pomocą instalowanej na telefonie, dedykowanej aplikacji lub też klawiaturą numeryczną z funkcją Buletooth pozwalającej na otwarcie drzwi 6 lub 8 cyfrowym kodem.  Każde z  tych innowacyjnych rozwiązań wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa domowników, gdyż osoby nie posiadające odpowiedniej aplikacji, breloka, karty lub nie znające kodu – nie będą mogły otworzyć drzwi. Dodatkowo właściciele inteligentnych drzwi w większości przypadków nie muszą nosić ze sobą tradycyjnych kluczy czyli wyeliminowane zostaje ryzyko ich zgubienia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.