Dlaczego warto zdecydować się na grzejnik stalowy?

Nadejście zimy oznacza początek sezonu grzewczego. Za ogrzanie naszych domów odpowiadają dobrze dobrane do metrażu i potrzeb domowników grzejniki. Najpopularniejsze rodzaje to te wykonane ze stali lub aluminium. Ze względu na wysoką estetykę wykonania oraz szereg praktycznych aspektów, najczęściej wybierane są pierwsza z wymienionych grup produktów. Czym dokładnie wyróżniają się stalowe grzejniki? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu elementów do Twojego domu lub mieszkania? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, związane ze skutecznym ogrzaniem domu podczas zimowych miesięcy, znajdziesz w poniższym artykule.

Czym różnią się grzejniki stalowe od aluminiowych?

Materiał, z którego jest wykonany konkretny model grzejnika wpływa na jego właściwości i parametry, które determinują o lepszym lub gorszym komforcie ciepłym oraz o mniejszym lub większym wydatku związanym z eksploatacją tego elementu. Podczas poszukiwania produktów odpowiadających za rozprowadzenie ciepła po domu z pewnością trafisz na dwa podstawowe rodzaje: aluminiowe oraz stalowe. Grzejniki aluminiowe są polecane zarówno do instalacji otwartych, jak i zamkniętych. Ich kolejną zaletą jest fakt, że nie ulegają korozji, w związku z czym przez długi czas będą w bardzo dobrym stanie. Ten rodzaj grzejników może zachęcać niższą ceną, jednak warto wiedzieć, że produkty wykonane z aluminium są mniej odporne na uszkodzenia niż grzejniki stalowe. Ich relatywna delikatność wpływa również na to, że przy najmniejszym defekcie można niezamierzenie doprowadzić do ich nieszczelności.

Z kolei grzejniki stalowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na estetykę wykonania połączoną z wytrzymałością. Decydując się na zakup tego typu kaloryfera możesz być pewny, że posłuży Ci przez wiele lat. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są różne wymiary grzejników stalowych, dzięki czemu bez problemu dopasujesz ten element do metrażu i potrzeb domowników. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby ten rodzaj kaloryfera był montowany tylko w instalacjach zamkniętych, w przeciwnym razie na grzejniku może pojawić się rdza.

Cechy stalowych grzejników

Grzejniki stalowe od lat cieszą się ogromną popularnością, w związku z czym są montowane w większości domów oraz mieszkań. Co wyróżnia tego typu kaloryfery na tle innych produktów? Przede wszystkim ich dostępność – w sklepach internetowych oraz stacjonarnych bez problemu znajdziesz wiele modeli, które dopasujesz do wystroju wnętrza. W związku z tym, że są to grzejniki członowe, modyfikując liczbę poszczególnych segmentów, decydujesz o wielkości kaloryfera.

Stalowe grzejniki występują również w postaci płytowej. W jakich sytuacjach przydaje się ta forma kaloryfera? Przede wszystkim w pomieszczeniach o małym metrażu, w których zmieści się jedynie niewielki element odpowiadający za ogrzanie powierzchni. Grzejniki płytowe wykonane ze stali charakteryzują się bowiem zwiększoną mocą i nawet najmniejsze modele są w stanie skutecznie ocieplić pomieszczenie, w którym się znajdą.

Użytkownicy kaloryferów wykonanych ze stali doceniają również ich estetykę i zwracają uwagę na to, że mogą one stanowić element dekoracyjny w każdym mieszkaniu lub domu. Grzejniki tego typu wyróżniają się ze względu na niezwykle gładką powierzchnię, która doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza i jest atrakcyjną alternatywą dla staromodnych grzejników żeliwnych.

Producenci stalowych grzejników zwracają uwagę na to, że tego rodzaju produkty są wysoko wrażliwe na jakość wody, która przez nie przepływa. Dlatego przed zakupem kaloryferów wykonanych ze stali sprawdź, czy ciecz dostarczana przez firmę odpowiadającą za ciepło w Twoim budynku spełnia normy i nie uszkodzi w żaden sposób wybranych przez Ciebie grzejników.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.