Do czego służy podajnik w kotle?

Artykuł partnera.

Podajnik w kotle ma za zadanie transportować paliwo stałe do paleniska, gdzie spala się taka ilość węgla lub ekogroszku, jaka jest potrzebna do ogrzania pomieszczeń. Rozwiązanie to ułatwia pracę i obsługę kotłów. Maszyna może swobodnie wykonywać swoje zadanie bez uciążliwej obsługi użytkowników. Na czym polega praca podajnika w kotle?<

Zasada działania kotłów z podajnikiem

Podajnik w kotle stanowi alternatywę dla klasycznych maszyn zsypowych wymagających ręcznej obsługi i uzupełniania paliwa. Kotły z podajnikiem wykorzystują automatyczny mechanizm, który samoistnie podaje paliwo. Zwykle stosowane są podajniki ślimakowe, które napędza silnik elektryczny. Do komory spalania takich kotłów dodatkowo dostarczane jest także powietrze, które pozwala na nieprzerywalny proces spalania biomasy. Ilość i tempo, w jakim dostarczane jest paliwo oraz powietrze, reguluje mikroprocesor. Steruje on całym układem, aby zapewnić oczekiwaną przez użytkownika temperaturę do utrzymania w pomieszczeniu.

Zalety podajników w kotłach

Kotły z podajnikiem są bardzo wygodną alternatywą dla tradycyjnych urządzeń. Podajnik pozwala na dostarczenie do paleniska takiej ilości paliwa, aby utrzymać pożądaną temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowe wyposażenie kotłów w sterownik współgrający z podajnikiem zapewnia uzyskanie więcej ciepła, co z kolei przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania. Odpowiednio użytkowany kocioł z podajnikiem może pracować nieustannie nawet kilka dni. Dzięki temu maszyny są praktycznie bezobsługowe, a użytkownik musi jedynie uzupełnić opał w zasobniku. Warto jednak pamiętać, że kotły mają różne parametry, dlatego zaleca się dokonywania zakupu takich urządzeń, które zapewnią jak najlepsze systemy grzewcze. Właśnie dlatego oferta Zakładu Ślusarsko-Kotlarskiego Krzysztofa Adamkiewicza cieszy się tak dużym uznaniem wśród Klientów, którzy cenią sobie kotły o wysokiej sprawności.

Dlaczego warto kupować kotły z podajnikiem?

Kotły z podajnikiem to wygodne i proste w obsłudze urządzenie, które pozwala użytkownikom w całym sezonie grzewczym czuć się komfortowo. Nawet w trakcie długiej nieobecności mieszkańców nie trzeba martwić się o ogrzewanie domu. Tego typu rozwiązanie wyróżnia się przemyślaną automatyką, dzięki której rola człowieka ogranicza się wyłącznie do podania opału do podajnika i opróżnieniu zbiornika. Czynności te wykonuje się raz na kilka lub kilkanaście dni. Sterowniki kotłów z podajnikiem są zwykle tak uproszczone, aby użytkownik nie musiał ustawiać wielu parametrów.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.