Dom ogrzewany ekogroszkiem – wygoda i ekologia

Ekogroszek jest współcześnie alternatywą w stosunku do tradycyjnego węgla i wiele rodzin korzysta właśnie z niego, aby ogrzewać swój dom. Wytworzyło się zdanie, że jest on jest drogim rozwiązaniem, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Nie tylko jest wydajny, przy odpowiednich parametrach i ustawieniach pieca, ale również przede wszystkim bardziej ekologiczny niż tradycyjny węgiel. Jak naprawdę wygląda sytuacja z ekogroszkiem, który jest stosowany jako jeden z materiałów opałowych do ogrzewania domu.

Czym charakteryzuje się ekogroszek?

Ekogroszek jest opałem bardzo jakościowym, jednak musi spełniać kilka określonych parametrów i wymogów. Przede wszystkim ekogroszek jako opał powinien mieć niską zawartość siarki, najlepiej nieprzekraczającą 0.6%, gdyż wyższa wartość przyczynia się to do szybszej erozji kotła, a ponadto dwutlenek siarki jest wrogiem środowiska. Drugim istotnym parametrem jest zawartość popiołu. Oznacza on, ile popiołu zostaje w kotle po spaleniu opału ekogroszku. Im ten procent jest niższy, tym lepiej dla utrzymania kotła, a także środowiska. Najlepiej jest zainwestować w ekogroszek o niskiej zawartości popiołu, np. 10%. Ostatnim, równie ważnym, jak poprzednie parametrem jest spiekalność, której wartość oznacza skłonność do powstawania spieków. Tutaj również im mniejsza wartość, tym lepiej, gdyż ekogroszek powyżej spiekalności 10 RI pali się trudniej i powoduje duże straty energii, a także wytwarza dużą ilość popiołu, który ciężko usuwa się z kotła.

Sprawdź też ofertę sklepu https://grzejemnieto.pl/sklep/.

Ekogroszek syberyjski czy polski?

Ekgroszek pochodzenia rosyjskiego, czyli syberyjski oprócz dobrych parametrów i wysokiej jakości jest dużo tańszy od polskiego. Wbrew pozorom i różnym mitom jest bardziej przyjazny dla środowiska i użytkownika, gdyż węgiel w Rosji wydobywany jest metodą odkrywkową, która jest bardzo wydajna. Ponadto ekogroszek syberyjski jest w Polsce dobrze dostępny, posiada wszelkie certyfikaty jakościowe i spełnia wszystkie wymagane normy.

Dlaczego warto kupić ekogroszek?

Tego typu opał można kupić oczywiście również poprzez Internet. Opał jest bezpiecznie transportowany i dostarczany w pojemnych workach, które idealnie nadają się również do późniejszego przechowywania np. w kotłowni. Dobrze zapakowany opał pozwala na zachowanie jakości i parametrów, a także zapewnia odpowiednią wilgotność. Każdy, kto spróbuje raz ekogroszku przekona się o jego wyśmienitych parametrach, a przede wszystkim przyczyni się do wspierania środowiska i utrzymywania czystości powietrza. Podczas jego wyboru trzeba pamiętać jedynie o kwestiach, które mają wpływ na jego wydajność i jakość.

Więcej informacji na https://grzejemnieto.pl/blog/.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.