Drzwi łamane, czy przesuwne, jakie wybrać?

W obecnych czasach wybór elementów wyposażenia mieszkania stanowić może nie lada problem, bowiem wybierać możemy z ogromnej ilości różnorakich rodzajów drzwi, okien, systemów oświetleniowych, czy w końcu komponentów stricte dekoracyjnych.

Aby nieco ułatwić naszym czytelnikom zakupy, postanowiliśmy przyjrzeć się dziś dokładniej dwóm niezwykle popularnym ostatnio rodzajom drzwi, a mianowicie ich wersji łamanej i przesuwnej – które z nich sprawdzą się lepiej w naszej przestrzeni mieszkalnej?

Jak radzą specjaliści z firmy EKO OKNA – Producent stolarki okiennej i drzwiowej; Warto wiedzieć, że obydwa typy produktów dedykowane są przede wszystkim domom, mieszkaniom i biurom, w przypadku których ilość dostępnego miejsca jest ograniczona, a my nie możemy sobie pozwolić na duże otwierane skrzydła, bowiem oznaczałoby to konieczność poświęcenia użyteczności poszczególnych pomieszczeń na rzecz wygody i elegancji. Drzwi łamane perfekcyjnie nadadzą się do garderoby czy przebieralni, jako że zapewnią one odpowiednią intymność nie zajmując jednocześnie nadmiernie dużo miejsca po otwarciu. Poszczególne panele drzwiowe złożą się bowiem w harmonijkę, która to znajdować się będzie po lewej lub prawej stronie framugi i wystawać poza nią na około 20 do 30 centymetrów.

Jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca połączonej z niezwykłą wręcz elegancją, warto łaskawym wzrokiem spojrzeć na produkty przesuwne, bowiem zarówno po otwarciu jak i zamknięciu nie zajmują one dodatkowego miejsca w płaszczyźnie pionowej ani poziomej, a przeszklona tafla połączona z ekskluzywną, nowoczesną ramą sprawią, że całe pomieszczenie nabierze niezwykłego charakteru i prezentować się będzie nad wyraz okazale. Co więcej, przesuwane drzwi szklane w połączeniu z jasnym pomieszczeniem, które uzupełnimy o znacznych rozmiarów lustro sprawią, że pokój lub biuro będzie sprawiało wrażenie o wiele bardziej przestronnego, pozytywnie wpływając na komfort jego codziennego użytkowania.

Warto także nadmienić, że ościeżnice drzwi przesuwnych dostępne są w różnych kolorach, stylach, a także wytwarzane są z eleganckich oraz wytrzymałych materiałów, takich jak chociażby aluminium, metal, czy też tworzywo sztuczne. Trudno jednak wybrać jednoznacznego zwycięzcę dzisiejszego porównania, bowiem ostateczny wybór z całą pewnością zależeć będzie od zasobności naszego portfela, stylu jaki chcielibyśmy uzyskać w danym pomieszczeniu oraz od funkcji, jakie zamontowane drzwi będą miały spełniać. Po inny produkt sięgniemy w sytuacji, gdy system ma być użytkowany jedynie okazjonalnie, a po inny w przypadku, kiedy ma on stanowić kluczowy element lub nawet wizytówkę danej przestrzeni. W chwili obecnej badania konsumenckie wskazują na wzrastającą popularność i zainteresowanie klientów wyrobami przesuwnymi, jednakże drzwi łamane, szczególnie te składające się z kilku paneli oraz posiadające dodatkowy zamek depczą im po piętach. Jesteśmy niezwykle ciekawi jak trend ten będzie wyglądał w przyszłości i czy jeden z typów produktów wyjdzie na prowadzenie, zaskarbiwszy sobie przychylność znacznej części osób zainteresowanych kupnem eleganckich oraz spełniających wszelkie wymogi użytkowe drzwi.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.