Drzwi prawe czy lewe? Wybierz najbardziej dopasowane

Artykuł partnera.

Czy wiesz, że istnieje coś takiego jak podział drzwi na prawe i lewe? Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, przez co kupuje dowolny rodzaj drzwi, których otwieranie jest później problematyczne i może wprowadzać dyskomfort. Projektując i urządzając wnętrza swojej przestrzeni, dobrze dokładnie przemyśleć wybór takich elementów, jak rozmieszczenie okien lub drzwi. W końcu zostają montowane na wiele lat, dlatego ich zmiana nie będzie tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Przygotowaliśmy artykuł, w którym pokazujemy różnice między drzwiami prawymi a lewymi i radzimy, które dobrać najlepiej, by zapewniły maksymalny komfort i wyróżniły się funkcjonalnością. Zapraszam do lektury!

Czym różnią się drzwi prawe od lewych?

Ten podział dotyczy przede wszystkim sposobu oraz kierunku ich otwierania. Dobrze wiedzieć jak odróżnić od siebie oba rodzaje drzwi tak, by ich otwieranie oraz zamykanie nie sprawiało żadnych problemów, zwłaszcza kiedy pomieszczenie ma mniejszy metraż. Najlepszym sposobem na rozróżnienie obu typów jest stanięcie przed potencjalnym otworem na drzwi i sprawdzenie, od której strony lepiej będzie otwierać nam drzwi. Jeżeli bardziej komfortowe będzie otwieranie drzwi, w których klamka będzie znajdować się po lewej stronie, będą to drzwi lewe, natomiast od prawej – drzwi z firmy Bianex prawe.

Jakie drzwi wybrać do łazienki?

Jest to dość istotna kwestia z różnych przyczyn. Po pierwsze łazienka jest zazwyczaj mniejszym pomieszczeniem, a więc w wielu domach nie ma miejsca, by drzwi otwierały się do wewnątrz. Inną kwestią są zasady bezpieczeństwa, na które szczególnie należy zwracać uwagę. Przede wszystkim chodzi o sytuację, w której ktoś może utknąć w toalecie, a wtedy znacznie łatwiej będzie otworzyć drzwi, które otwierają się na zewnątrz.

Rodzaje drzwi

Tak naprawdę można wyróżnić wiele różnych typów drzwi, które nie dzielą się już na lewe czy prawe, lecz na wewnętrze, wewnętrzne wyjściowe czy zewnętrze. To także różniący się od siebie materiał wykonania, gdyż można wyróżnić drzwi aluminiowe, stalowe, drewniane PCV, a wszystko zależne będzie od tego, gdzie chcemy je wstawić. Z pewnością najlepszym wyborem dla drzwi wyjściowych będą drzwi antywłamaniowe lub stalowe, które zabezpieczą przed jakimikolwiek włamaniami. Natomiast wewnątrz pomieszczeń, najlepszym rozwiązaniem okażą się drzwi PCV, bądź drewniane, które nie tylko cechują się wyjątkową wytrzymałością i trwałością, ale i klasycznym i zachwycającym wyglądem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi?

Jeżeli wybierasz drzwi do domu, rzeczywiście najważniejszym aspektem będzie wybór systemu otwierania. Kolejną rzeczą jest materiał, z jakich są wykonane, tak by służyły nam przez wiele lat, chociaż obecna produkcja drzwi i innych elementów wykończeniowych cechuje się wysoką jakością. Jednak ważne, by dobrać je pod względem estetycznym, by pasowały do wszystkich pomieszczeń w domu przez wiele lat.

Źródło zdjęć: freepik.com

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.