Drzwi rozsuwane sposobem na oszczędność miejsca i pieniędzy?

Zdecydowanie. Drzwi przesuwne zyskują na popularności i coraz częściej wybierane są jako główna opcja przejść między pokojami. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Taki model pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie doskonale wpisuje się w nowoczesne wnętrza. Dlaczego warto postawić na drzwi rozsuwane i jakie płyną korzyści z tej inwestycji?

Nowoczesne rozwiązania na miarę XXI wieku

Dziś w katalogach wnętrzarskich króluje minimalizm i proste, surowe formy. Dlatego też styl skandynawski, loftowy czy industrialny cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. W te trendy doskonale wpisują się drzwi rozsuwane.

Dzieje się tak głównie za sprawą metalowych, czarnych szyn i wstawek, które komponują się choćby z wnętrzami industrialnymi. Ponadto sam system przesuwny, przeniesiony na drzwi między pokojami, nie jest jeszcze tak powszechny. Do tej pory takie modele kojarzyły się raczej z szafami lub przejściami w hotelach i budynkach użyteczności publicznej.

Jednak ich funkcjonalność i możliwości aranżacyjne szybko docenili także indywidualni konsumenci.

Zalety drzwi rozsuwanych

Zazwyczaj wymiana drzwi w mieszkaniu wiąże się ze sporymi kosztami i dużym nakładem pracy. Bywa tak dlatego, iż nierzadko, aby wymieniać całe skrzydło, należy także podmienić framugę. Wyburzanie, wstawianie nowej ramy, szpachlowanie powstałych dziur i malowanie – to niemal generalna przeróbka pokoju.

Jesteś właśnie w trakcie urządzania wymarzonych czterech kątów? W takim razie drzwi rozsuwane to także mniej pracy, a co za tym idzie, mniejsze koszty. Wystarczy tylko zamontować odpowiedni system (z reguły jest to jedna szyna/ prowadnica nad przejściem) i gotowe!

Dlaczego jeszcze warto postawić na ten rodzaj przejścia?

Eliminacja trzaskania

Jeśli w twoim domu przeciągi są prawdziwą zmorą, z pewnością znasz problem trzaskających drzwi. Nieprzyjemny hałas, który często gwałtownie wyrywa z zamyslenia lub skupienia, powodując szybsze bicie serca, to jedno. Drugą kwestią jest bezpieczeństwo samych domowników. Energiczne i nagłe zamknięcie się ciężkiego skrzydła może być niebezpieczne szczególnie dla małych dzieci lub domowych zwierząt.

Drzwi przesuwne kompletnie eliminują te zagrożenia i problem, jakim jest obijanie się o framugę.

Nowoczesna stylistyka

Jak już wspomnieliśmy, drzwi przesuwne to dobry wybór szczególnie do industrialnych i loftowych wnętrz. Istnieje oczywiście możliwość zamaskowania szyn i prowadnic, jednak właśnie w tych wystrojach najlepiej zostawić je widocznymi. Ponadto wśród oferty sklepów z drzwiami znajdziesz dziś modele, które specjalnie posiadają w swojej konstrukcji matowe czarne elementy, wykonane z metalu.

Oszczędność miejsca

Skrzydło na prowadnicy to doskonały sposób na wnętrza, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Zapewniają bowiem oszczędność przestrzeni. Klasyczne drzwi wymagają określonej ilości miejsca na to, by można było je otworzyć na szerokość, umożliwiająca swobodne przejście. Tym samym przestrzeń za nimi się marnuje.

Tymczasem przesuwne skrzydło zajmuje znacznie mniej miejsca, ponieważ przylega ono do ściany i nie otwiera się szerokim łukiem.

Postaw na drzwi wewnętrzne przesuwne od prosto od producenta

Zależy ci na jak najlepszym dopasowaniu drzwi do twoich wnętrz? Niezależnie od tego, czy szukasz drzwi do garderoby, łazienki czy pokoju, najlepiej zdecydować się na zakup bezpośrednio od producenta.

Zyskujesz wówczas gwarancję, iż nabywasz model, który był odpowiednio przechowywany i zabezpieczony. Poza tym, w przypadku jakichś wątpliwości lub pytań, producent odpowie wyczerpująco na dany temat. Najlepiej bowiem zna przecież produkty, które wytwarza i sprzedaje. W związku z tym pomoże ci dobrać model, który wpisuje się w twoje potrzeby.

Szukasz nowoczesnego, a jednocześnie funkcjonalnego rozwiązania do wnętrz? Postaw na drzwi przesuwne i ciesz się drzwiami, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.