Drzwi wejściowe z aluminium – zalety i wady

Aluminium nie jest często spotkanym materiałem na drzwi wejściowe do domów jednorodzinnych. Drzwi aluminiowe warto jednak wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu. Jakie są ich główne zalety i wady?

Odpowiednio dopasowane drzwi stanowią bardzo ważny element konstrukcji każdego domu jednorodzinnego. Powinny być solidne, bezpieczne, ciepłe, aby chronić wnętrze nie tylko przed nieproszonymi gośćmi, ale również przed ucieczką ciepła w chłodne dni. Do wyboru mamy obecnie szeroką paletę różnych drzwi wejściowych do domów. Największym zainteresowaniem cieszą się te wykonane z drewna oraz z płyt drewnopochodnych, ale możemy także znaleźć w sprzedaży drzwi wejściowe aluminiowe. Czy to dobra inwestycja?

Zalety drzwi wejściowych z aluminium

Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium przede wszystkim wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Nie są podatne na odkształcenia i wypaczenia jak w przypadku modeli z drewna czy PCV. Są również odporne na korodowanie ze względu na naturalne właściwości aluminium.

Wykonane z tego metalu drzwi również lekkie, stanowią bardzo dobrą barierę termoizolacyjną, dlatego używane są również w domach energooszczędnych. Ponadto skutecznie zatrzymują hałas i są estetyczne. Można kupić je w wielu wariantach, między innymi w kolorach jednolitych oraz jako wykańczane okleinami przypominającymi drewno. Dzięki temu drzwi wejściowe aluminiowe można dopasować do każdego stylu architektonicznego budynku. Ponadto w sprzedaży znajdziemy modele spełniające normy antywłamaniowe – http://www.drzwi-pasywne.pl/seria/drzwi-aluminiowe/

Wady drzwi wejściowych z aluminium

Jedną z największych wad drzwi wejściowych z aluminium jest ich dość wysoka cena. Zapłacimy za nie więcej niż za drzwi z PCV, elementów drewnopochodnych czy stali, ale są one podobne cenowo do drzwi drewnianych. Drugim minusem drzwi aluminiowych jest również ich podatność na zarysowania i wgniecenia, dlatego wtedy, gdy dojdzie do próby mechanicznego uszkodzenia drzwi z aluminium, mogą pozostać po niej widoczne ślady. Ze względu na swoją wytrzymałość drzwi wejściowe aluminiowe są jedna skuteczną barierą.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.