Idealny basen ogrodowy – czyli jaki?

Basen ogrodowy pozwala się w pełni zrelaksować w upalne dni.

Dom z basenem jest marzeniem wielu rodzin. Jednak tego rodzaju luksus kojarzony jest przede wszystkim z wysokimi kosztami zarówno w przypadku wykonania całej inwestycji jak i dalszego utrzymywania przydomowego kąpieliska. Obecnie dostępnych jest jednak wiele modeli wolnostojących basenów ogrodowych, które cieszą się bardzo dużą popularnością z uwagi na niewygórowane ceny, szybkość montażu, wysoką trwałość oraz użyteczność.

Przenośne baseny ogrodowe – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie

Przydomowe kąpieliska dają wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu. Mogą być miejscem wielogodzinnych zabaw dla całej rodziny, służyć jako kącik relaksacyjny lub też do uprawiania aktywności fizycznej – wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj basenu się zdecydujemy. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzają się modele rozporowe, które rozkładane są w wyniku napełnienia ich wodą. Z kolei najlepszymi do odprężenia się basenami ogrodowymi są warianty dmuchane mogące występować w formie jacuzzi, dzięki czemu, ich właściciele mają do dyspozycji przydomowe SPA przez okrągły rok. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas, powinny zdecydować się na basen stelażowy, ponieważ dzięki dużym rozmiarom daje on największe możliwości. Jest to idealny model do nauki pływania i nurkowania.

Przed wyborem basenu, należy mieć na uwadze wielkość działki jaką dysponujemy. Modele rozporowe i dmuchane dostępne są w różnych rozmiarach i regularnych kształtach, dzięki czemu nawet do małego ogrodu można wybrać odpowiedni wariant. Baseny stelażowe mają bardziej skomplikowaną budowę i w większości przypadków potrzebują dużej powierzchni do ich usytuowania.

Nie tylko baseny stacjonarne są modelami całorocznymi

Dużą zaletą basenów ogrodowych jest łatwość i rozkładania oraz składania. Jednak to nie wszystko. Modele skonstruowane na stelażu mogą występować również w opcji całorocznej, dzięki zastosowaniu w nich innowacyjnej powłoki odpornej na warunki atmosferyczne. Rozwiązanie to sprawia, że nie muszą być one składane na sezon zimowy.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.