Ile kosztuje ogrodowy plac zabaw dla dzieci?

Chciałbyś stworzyć w ogrodzie plac zabaw dla pociechy ale boisz się o koszt takiego przedsięwzięcia? W poniższym artykule postaramy się nakreślić z jakimi wydatkami wiąże się budowa placu zabaw w ogrodzie.

W czasie wakacji i cieplejszych miesięcy plac zabaw w ogrodzie jest znakomitym sposobem na zapewnienie dziecku dostępu do rozrywki na świeżym powietrzu. Dostęp do lokalnych placów zabaw bardzo często jest ograniczony z powodu dużych odległości czy też sporych tłumów. Jeżeli zatem tylko posiadacie przydomowy ogród to urządzenie w nim placu zabaw może okazać się idealnym pomysłem. W tym artykule skupimy się głównie na aspekcie ekonomicznym i rozważymy ile może Was kosztować zbudowanie własnego placu zabaw.

Plac zabaw dla dzieci – koszty są niższe niż myślisz

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że urządzenie placu zabaw dla dziecka będzie się wiązało z dość dużymi wydatkami finansowymi. Jak się jednak okazuje jest to mylne założenie. Oczywiście na rynku są obecne zabawki ogrodowe w wersji premium, których cena może przekroczyć nie jeden domowy budżet ale jeżeli zamierzamy skorzystać ze standardowych zabawek dobrej jakości to wcale Was portfel na tym nie ucierpi. Dodatkowo oprócz klasycznych zabawek jakie powinny się znaleźć w ogrodowym placu zabaw ( o których za chwilę ) można również postawić na dmuchane zabawki dla dzieci, których koszt to zazwyczaj tylko kilkadziesiąt złotych.

Podstawowe wyposażenie placu zabaw dla dzieci

Woda, piasek i kilka zabawek to wszystko co potrzebne dzieciom do szczęścia. Dlatego też wystarczy, że w ogrodzie znajdzie się wyłącznie kilka zabawek. Z całą pewnością absolutny ,,must have” to piaskownica dla dziecka. Ze względu na swój rozmiar czy też dodatkowe funkcje ( jak opcja zadaszenia ) koszt takiej zabawki będzie się wahał od 100 do około 400 złotych.

Na placu zabaw nie powinno również zabraknąć basenu wodnego. Na całe szczęście proste dmuchane baseny dla dzieci kosztują niewiele. Już do 200 złotych można bez problemu zakupić basen, który spełni oczekiwania dziecka. Jeżeli jednak sami mamy ochotę na relaks w wodzie to należy rozważyć zakup basenu ogrodowego o większych gabarytach. Tego rodzaju baseny o średnicy 3 metrów lub więcej to już jednak koszt od 500 do nawet 2000 złotych.

Jeżeli w ogrodzie znajdzie się basen to warto również rozważyć zakup zjeżdżalni, która zapewni jeszcze większą frajdę dzieciom. Zjeżdżalnia powinna być dopasowana do wieku i wzrostu dziecka. W przypadku maluszków można bez problemu znaleźć zjeżdżalnie w kwocie około 250 złotych. Starsze dzieci będą wolały zjeżdżalnie z dłuższym ślizgiem. Ich koszt może sięgnąć zatem okolic 400 złotych. Jeżeli zależy wam na oszczędności to warto rozważyć zakup takich zabawek w sklepach internetowych, które są w stanie zaoferować klientom niższe ceny.

Miejsce do schowania się przed słońcem

Jeżeli miejsce na to pozwala warto również rozważyć zakup ogrodowego domku, który będzie służył jako kryjówka przed słońcem w bardzo upalne dni czy też jako schowek dla różnych zabawek. Zakup domku ogrodowego to już jednak dość duży wydatek ponieważ trzeba liczyć się z kwotą z przedziału od tysiąca do nawet trzech tysięcy złotych.

Koszty ogrodowego placu zabaw

Jak sami możecie wywnioskować z tego artykułu koszt stworzenia placu zabaw w ogrodzie może być dość rozpięty. Wybierając na początek kilka podstawowych zabawek można przyjąć, że uda się stworzyć taki plac już za około 1000 złotych. Lepiej wyposażony i rozbudowany może jednak kosztować wielokrotność tej kwoty. Naszym zdaniem jest to inwestycja która jest bardzo opłacalna. Dodatkowo jeżeli chcecie zaoszczędzić to możecie zacząć od zakupu pojedynczych zabawek i szukać promocji w sklepach internetowych z zabawkami.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.