Ile kwiatów na urodziny

Idąc na urodziny do znajomych czy kogoś z rodziny chcemy kupić jej kwiaty. Jednak pytanie jaka ich liczba powinna być w bukiecie.

Kupować kwiaty na urodziny czy nie

Kupowanie kwiatów na urodziny jest nadal w dobrym tonie i powinniśmy o tym pamiętać. Jest co prawda kilka wyjątków. Nie damy kwiatów młodemu chłopakowi czy mężczyźnie no chyba, że się nimi pasjonuje.

Dla kobiety

Na pytanie jakie kwiaty dla kobiety najlepiej kupić? Odpowiedź nie jest taka prosta. Po pierwsze ich gatunek. Kobietom z zasady daje się róże, z czego kolor zależny jest od wieku. Młodej dziewczynie pasują róże w kolorach delikatnych.

Jakie kwiaty wybrać

Wybór kwiatów zależy od osoby dla jakiej są przeznaczone. Na pewno warto pochylić się nad gatunkami:

  • róże;
  • goździki.

Poza tym ostatnio przyjmują się bardzo nietypowe kwiaty jak:

  • słoneczniki;
  • polne kwiaty.

Ładnie też prezentują się bukiety mieszane złożone z różnych gatunków kwiatów, z czego jeden z nich jest dominujący, a reszta uzupełniająca.

Kolor kwiatów na urodziny

Drugim spectrum jest wybór koloru na urodziny. Na pewno zależy to od wieku solenizanta jak i płci. Oto kilka wskazówek:

  • białe i pastelowe kwiaty pasują kobiecie delikatnej, młodej – także kobietom o jasnym typie urody bardziej pasują delikatne kwiaty;
  • mocne i wyraziste kolory są idealne dla dojrzałej kobiety, którą poważamy;
  • mamie na urodziny pasuje dawać wesołe i wdzięczne kolory.

Bukiet złożony czy kwiat solo

Drugim progiem zwalniającym przy wyborze kwiatów na urodziny jest ich liczba w bukiecie. Tradycja mówi, że nieparzystą liczbę daje się w bukiecie na okazje radosne. Jednak z urodzinami niekoniecznie trzeba się tego trzymać. Jak dziewczyna kończy 18 lat to taka sama liczba róż w bukiecie jest jak najbardziej pożądana. Znów na 56 urodziny mamy niekoniecznie musimy dawać aż tyle róż. Wtedy warto oprzeć się o tradycję i zamówić bukiet z liczbą nieparzystą.

W niektórych wypadkach można dawać też kwiat solo. Ale pod warunkiem, że jest on okazały, piękny. Tak naprawdę to w wielu wypadkach panie w kwiaciarni podpowiedzą nam w jaki sposób dobrać bukiet do danej uroczystości. Poza tym jego okazałość powinna zależeć od tego jakie więzy nas łączą z solenizantką. Jeśli bliskie większy bukiet, bardziej intymny jest na miejscu. Jak to tylko znajomość to lepiej zostać na bezpiecznej pozycji. Chyba, że chcemy coś danej osobie przekazać.

admindo

One thought on “Ile kwiatów na urodziny”

  1. Ja zawsze zwalam wszystko na panią w kwiaciarni. Mówię tylko jaka uroczystość i kim dla mnie jest kobieta i wracam po pół godzinie. Bukiet jest już zazwyczaj piękny i gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.