Industrialna kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę?

Każdy z nas chce stworzyć w swoim mieszkaniu aranżację, która będzie się wyróżniać funkcjonalnością i oryginalnymi akcentami. Mamy mnóstwo możliwości, aby design naszych marzeń stał się rzeczywistością. Dzisiaj podpowiadamy, jak wprowadzić do łazienki elementy stylu industrialnego. Zapraszamy zatem do krótkiego poradnika.

Cechy stylu industrialnego

Przestronne nowojorskie lofty z dużymi oknami dały początek industrialnemu wystrojowi, który w Europie zdobył dużą popularność i nie zapowiada się, aby szybko miał wyjść z mody. Charakteryzuje się zastosowaniem metalu, cegły, drewna i szkła. Wszystkie te surowce można łączyć, a efekty są naprawdę imponujące. Możesz całe mieszkanie urządzić w estetyce loftowej lub zaaranżować w ten sposób jedno pomieszczenie np. łazienkę. Industrialna kabina prysznicowa może być połączeniem minimalizmu i elegancji. Często w praktyce oznacza przeszklone drzwi z czarnymi metalicznymi akcentami. Styl industrialny niejedno ma imię i mamy dużą dowolność jeśli chodzi o zastosowanie dodatków.

Loftowa kabina prysznicowa – to musisz wiedzieć!

Loftowa kabina prysznicowa powinna być piękna i praktyczna. Możesz też śmiało postawić na rozwiązanie jakim jest ścianka walk-in. Warto powiedzieć w tym miejscu, że nie musi być to rozwiązanie kosztowne. Dostępność i popularność takich kabin sprawia, że ceny są przystępne. Możesz więc znaleźć to, co najlepiej wpisze się w Twoje oczekiwania. Warto do kabiny dopasować słuchawkę prysznicową i deszczownicę w harmonijnej kolorystyce. Może to być czerń lub odcienie miedzi i złota. Pokusa, aby nadużywać tej kolorystyki jest duża, ale aby nie uzyskać przerostu formy nad treścią, najlepiej zachować umiar.

Dodatki w loftowej łazience

Loftowa łazienka wzbudza pozytywne skojarzenia i jest na pewno oryginalną przestrzenią, w której nie brakuje charakterystycznych dodatków. Możesz postawić na industrialny kran, wyeksponować rury a także zdecydować się na loftowe żarówki. Jeśli jednak obawiasz się, że połączenie wszystkich elementów zaburzy spójność i harmonię, możesz zastosować tylko niektóre surowce. Pamiętaj też, że drewno również jest mile widziane, bo podkreśla wyjątkowy urok czerni.

Siła prostoty i wysoka jakość

Zawsze warto zwrócić uwagę na standard wykonania kupowanych przedmiotów. Chcemy przecież długo korzystać z armatury i łazienkowych akcesoriów. Najlepiej postawić na jednolite płytki ceramiczne i wyraziste dodatki. Przyda się również lustro, które dodatkowo optycznie powiększy niewielką przestrzeń. Łazienka w stylu industrialnym nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może prezentować się efektownie. Choć nie spędzamy tu dużo czasu, chcemy zadbać o każdy detal i cieszyć się nie tendencyjnym rezultatem. Niezależnie od tego, czy masz już konkretną koncepcję, czy dopiero szukasz inspiracji, możesz przekonać się, że Twoja łazienka może przejść udaną metamorfozę.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.