Inteligentny system zarządzania przesłonami okiennymi w twoim domu.

Dom, w którym możesz automatycznie zasłonić okna roletami, będąc w dowolnym miejscu na globie? Mimo, że brzmi to jak scena z filmu science fiction, to jest to możliwość w zasięgu ręki każdego, znacznie ułatwiająca funkcjonowanie, szczególnie przydatna dla osób często podróżujących lub wracających do domu o różnych porach dnia, stawiających komfort życia ponad wszystko.

Ostatnie lata mijają w duchu postępu technologicznego, przyczyniającego się do powstawania inteligentnych rozwiązań, które skutecznie ułatwiają nam życie. Pojęcie domu inteligentnego jest ściśle związane ze swobodnym dostępem do sieci internetowej w podręcznych urządzeniach przenośnych, takich jak tablet czy smartfon. To właśnie one zapewniają funkcjonalność naszego domu, a także wygodę i komfort przebywania w nim.

Jak to działa?

Do obsługi inteligentnego systemu zarządzania domem wystarczy urządzenie przenośne z dostępem do internetu, takie jak smartfon czy tablet, a także odpowiednia aplikacja na tym urządzeniu. Twój smartfon, tablet czy laptop z zainstalowaną właściwą aplikacją staną się w oka mgnieniu prawdziwym centrum dowodzenia, dzięki któremu możesz zarządzać urządzeniami w swoim domu. W łatwy sposób można nie tylko zasłonić lub odsłonić rolety, ale też uruchomić chłodzenie pomieszczenia z klimatyzacji, czy wreszcie otworzyć i zamknąć drzwi lub okna do budynku. Szybko i łatwo przygotujemy nasze mieszkanie na nasz powrót z urlopu, na przykład wietrząc je, czy zasłaniając rolety w słoneczny dzień, chroniąc pomieszczenia przed zbytnim nagrzewaniem się. Bardzo sprytnym rozwiązaniem jest także automatyczna regulacja rolet za pomocą czujnika słonecznego, służącego do pomiaru natężenia światła słonecznego. Gdy nasłonecznienie jest zbyt wysokie (sami decydujemy o górnej granicy, odpowiednio programując czujnik), rolety lub refleksole zostaną zasunięte, dzięki czemu temperatura wewnątrz pomieszczenia nie wzrośnie.

Inteligentny system zarządzania domem daje również możliwość zaprogramowania stałej pracy urządzeń w domu. Świetnym przykładem będzie ustawianie stałej godziny, o której rolety mają się zasłaniać i odsłaniać. Inny przykład to programowanie stałej pory uchylania się i zamykania okien (w bezpiecznym ustawieniu kąta ich nachylenia), czy podobnego sterowania oświetleniem, dzięki czemu znacząco podwyższamy bezpieczeństwo pustego domu, przez wprowadzanie w błąd włamywacza, obserwującego budynek, który odniesie wrażenie, że ktoś przez cały czas w nim jest. Oczywiście, każda ewentualna próba otwarcia okien zostanie zarejestrowana przez system, który nada sygnał alarmowy do agencji ochrony mienia.

Przesłony okienne współpracujące z inteligentnym systemem zarządzania

Rolety z pewnością są najpopularniejszą przesłoną okienną. Ich uniwersalność i łatwość w pielęgnacji tłumaczą ponadczasowość tego produktu. Charakteryzują się nieskomplikowaną konstrukcją, dzięki czemu świetnie sprawdzą się na niemal każdej powierzchni okiennej, wliczając okna dachowe, czy okna o nietypowym kształcie.

Refleksole są niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem, które równie dobrze sprawdzi się na każdej powierzchni okiennej. Z pewnością nie mogą się pochwalić tak szeroką gamą kolorystyczną, jak rolety, ale to właśnie charakterystyczne stonowane barwy materiału nadają im szyku i elegancji. Są doskonałym rozwiązaniem w budynku jednorodzinnym o nietuzinkowym designie.

Verticale, zwane również wertykalami z zasady stosowane są przede wszystkim w budynkach biurowych, dzięki swym niezastąpionym właściwościom zaciemniającym. Wnętrzu nadają nieco charakteru oficjalnego i eleganckiego zarazem, dość często wybierane są do użytku domowego.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.