Jak dbać o drewno ogrodowe? Podpowiadamy!

Artykuł partnera.

W naszych ogrodach oraz na działkach bardzo często mamy do czynienia z różnego rodzaju meblami, ogrodzeniami czy też innymi konstrukcjami wykonanymi z drewna albo materiałów drewnopochodnych. Wykonane z drewna produkty są więc narażone na zmienne warunki atmosferyczne – czasami nawet przez cały rok. By w przyszłości nie nastąpił głęboki rozkład drewna, wykorzystanego np. do budowy szopy lub płotu, warto zabezpieczyć strukturę drewna odpowiednimi farbami oraz impregnatami. Drewniane elementy wewnątrz pomieszczeń nie wymagają tego typu zabiegów, ale np. meble ogrodowe wykonane z drewna na pewno dzięki temu przetrwają o wiele dłużej. Drewno na zewnątrz pomieszczeń wymaga specjalnego traktowania i nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas dekoracyjnego malowania nowego płotu, dokonać pełnego zabezpieczenia drewna, z którego został on wykonany.

Produkty do drewna ogrodowego – gdzie szukać najlepszych preparatów?

Drewno jest bardzo wdzięcznym oraz stosunkowo niedrogim materiałem, po który często sięgamy chcąc nabyć ładne meble ogrodowe, czy też zrobić płot w ogródku. Produkty, których podstawą jest drewno, pozostające na zewnątrz domu albo mieszkania, powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi czy też szkodnikami. By produkt drewniany zyskał pełną ochronę oraz odpowiedni połysk w ogrodzie lub na balkonie, niezbędne będą produkty do drewna ogrodowego od sprawdzonego wytwórczy tego typu rozwiązań. Całą gamę tego typu sprawdzonych produktów, jak: lakiery, impregnaty, lakierobejce, czy też lakiery zewnętrzne, itp., znajdziemy na stronie internetowej: www.vidaron.pl. Inwestując w odpowiedni lakier, który dokładnie pokryje daną powierzchnię drewnianą, zyskujemy pewność, że np. z naszych mebli ogrodowych z drewna tekowego będziemy mogli korzystać o wiele dłużej. Warto więc zapamiętać ten adres internetowy, by sięgnąć po odpowiedni produkt nie tylko do drewna ogrodowego, ale i do parkietów, boazerii, itp. Skorzystaj z tych propozycji jak najszybciej, by Twój ogród zyskał dzięki nim zupełnie nowy wymiar już dziś.

Dobrze zabezpieczone surowe drewno w ogrodzie – warto cieszyć się nim jak najdłużej

Przede wszystkim drewno ogrodowe powinno być odpowiednio przygotowane do warunków, w których się znajdzie. Najpierw powinniśmy więc odpowiednio oczyścić oraz odtłuścić podłoże, np. używając do tego benzyny ekstrakcyjnej. Po wyschnięciu, np. ławki albo płotu powinniśmy dokładnie go oszlifować, tak aby potem na tej powierzchni rozprowadzić impregnat ochronny. Produkt ten powinien być nanoszony pędzlem na powierzchnię pozbawioną pyłu od szlifowania. Impregnat taki zabezpieczy drewno przed czynnikami biologicznymi oraz atmosferycznymi. Po wyschnięciu całości, trzeba ją powtórnie oszlifować, co pomoże nam uzyskać odpowiedni połysk i nanieść drugą warstwę impregnatu. Potem będziemy mogli położyć już odpowiedni lakier albo lakierobejcę, który nada naszym meblom odpowiedni kolor. Możemy więc spokojnie zainwestować w lakier matowy albo tzw. półmat, gdyż i takie propozycje znajdziemy na wyżej wymienionej stronie sprzedażowej. W niektórych przypadkach warto jest też podkreślić naturalny rysunek drewna. Sosna, orzech, dąb oraz inne drewno wykorzystane do stworzenia np. mebli ogrodowych, na pewno uwydatnią swoje naturalne piękno. Nabędziemy tam także impregnaty, dzięki którym będziemy mogli prawidłowo zakonserwować drewno konstrukcyjne, które będzie nam potrzebne do budowy pergoli albo altany. Z pewnością więc warto sięgnąć po bejce, lakiery oraz impregnaty od tego sprawdzonego producenta.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.