Jak dbać o elewację w domku jednorodzinnym?

Artykuł sponsorowany.

Dbanie o elewację budynku jest niezbędne dla zachowania jej estetyki oraz trwałości. Chociaż początkowo nowy tynk przed dłuższy czas wygląda atrakcyjnie, już po kilku latach zaczyna on brudzić się, a jego powłoka – niszczeć. Aby tego uniknąć, warto przeprowadzić odpowiednią konserwację i mycie ścian zewnętrznych, które pomoże skutecznie odświeżyć elewację oraz wydłużyć jej ogólną wytrzymałość.

Impregnacja elewacji w domu jednorodzinnym

By ściany zewnętrzne budynku przez długi czas zachowały estetyczny wygląd, bezpośrednio po ich wykończeniu należy przeprowadzić profesjonalną konserwację. Będzie ona wskazana w szczególności, gdy budynek jest zlokalizowany w mieście, w pobliżu ruchliwych dróg, fabryk czy lasów. W takich miejscach znacznie szybciej ulega on zabrudzeniu, w krótkim czasie tracąc ładny wygląd. Na szybszą korozję biologiczną narażone są także zacienione ściany, do których dociera mała ilość promieni słonecznych. Brak ich impregnacji już po kilkunastu miesiącach od prac wykończeniowych może skutkować rozwojem glonów i pleśni.

Konserwacja ścian zewnętrznych obiektu

Dobrym nawykiem każdego właściciela budynku powinna stać się cykliczna konserwacja elewacji. Jakie prace należy przeprowadzać w regularnych odstępach czasu?

  • Wskazane będzie systematyczne sprawdzanie, czy na ścianach zewnętrznych nie pojawiły się uszkodzenia lub pęknięcia, które powinny być jak najszybciej usunięte i zabezpieczone.
  • Warto kontrolować stan rynien – ich nieszczelność może bowiem sprzyjać powstawaniu nieestetycznych zacieków, wywołujących stopniowe niszczenie kolejnych warstw wykończenia.
  • Jeżeli na ścianach rozwiną się niepożądane mikroorganizmy, dobrze będzie zdecydować się na profesjonalne czyszczenie elewacji, które zapobiegnie dalszej korozji biologicznej jej struktury.

Mycie elewacji w jednorodzinnym domku

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem dbania o ściany zewnętrzne budynku jest mycie elewacji. Oczyszczenie jej powierzchni za pomocą specjalnych urządzeń ciśnieniowych, wody oraz odpowiednich detergentów pozwoli skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia, takie jak kurz, błoto, glony i grzyby czy plamy z soli. Aby efektywnie odświeżyć elewację, a zarazem nie uszkodzić jej struktury, konieczne jest prawidłowe dopasowanie ciśnienia wody oraz użycie właściwych środków chemicznych, dobieranych pod kątem stanu obiektu oraz rodzaju jego tynku. Z tego względu czyszczenie elewacji warto powierzyć profesjonalnej firmie Rope Expert, która bez trudu kompleksowo umyje ściany nawet w budynkach o znacznej wysokości.

Prawidłowe dbanie o ściany zewnętrzne jest obowiązkiem każdego właściciela, niezależnie od lokalizacji, wieku czy wielkości budynku. Staranna impregnacja oraz regularna konserwacja i mycie elewacji pozwolą zachować estetyczny wygląd obiektu, minimalizując ryzyko jego uszkodzeń na skutek działania niekorzystnych czynników biologicznych, chemicznych i atmosferycznych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.