Jak dbać o łóżko tapicerowane?

Artykuł partnera.

Bardzo dużo osób decyduje się na zakup łóżka tapicerowanego do swojej sypialni. Jest to świetny wybór, ponieważ ten rodzaj mebla jest nie tylko wygodny, ale też świetnie się prezentuje. Bardzo ładnie wygląda w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Istotne okazuje się jednak właściwe dbanie o takie łóżko, aby jak najdłużej zachować je w dobrym stanie. Sprawdź, co robić, by cieszyć się ładnym wyglądem mebla.

O łóżko tapicerowane należy odpowiednio dbać, aby przez długi czas cieszyć się jego ładnym wyglądem. Materiał, z jakiego zostało wyprodukowane, potrzebuje właściwej pielęgnacji, by zawsze mógł się dobrze prezentować. Ten rodzaj mebla sprawdza się świetnie w każdej sypialni, niezależnie od jej stylu. Pasuje zarówno do pokoju zajmowanego przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Łóżko tapicerowane nie tylko świetnie się prezentuje, ale również jest bardzo wygodne i zapewnia komfortowy odpoczynek oraz sen.

Przed zakupem łóżka tapicerowanego dokładnie przemyśl to, gdzie je ustawisz. Nie jest to bowiem bez znaczenia. Aby mebel się nie zniszczył, powinien znajdować się w odpowiednim miejscu. Nie może być narażony na bezpośrednie źródło ciepła. Z tego powodu nie ustawiaj go blisko kaloryfera, ponieważ mogłoby to doprowadzić do szybkiego uszkodzenia mebla. Najlepiej zachować odstęp ok. 1 metra od kaloryfera – podpowiada pracownik sklepu z łóżkami Meblove24.

Właściwe czyszczenie łóżka tapicerowanego

Aby przez długi czas cieszyć się ładnym wyglądem łóżka tapicerowanego, należy zadbać oczywiście o jego czystość. Zbiera się na nim bowiem kurz, a także inne zanieczyszczenia. Dlatego warto pamiętać o regularnym odkurzaniu mebla. W tym celu można używać zwykłego odkurzacza, ale trzeba pamiętać o wybraniu miękkiej końcówki, aby nie uszkodzić tapicerki. Bardzo istotne jest również trzepanie materaca co jakiś czas, pozwoli to zadbać nie tylko o stan łóżka, ale również o higienę osób korzystających z mebla.

Nie można zapominać również o czyszczeniu łóżka tapicerowanego na mokro. Nie zawsze wystarczy je odkurzyć, ponieważ nie wszystkie zanieczyszczenia da się usunąć na sucho. Niekiedy konieczne jest użycie wody, by dokładnie oczyścić mebel z brudu. Trzeba jednak ostrożnie dobierać preparaty, aby nie uszkodzić materiału, którym obite zostało łóżko. Środki powinny być dostosowane do rodzaju tapicerki. Obicie bawełniane można czyścić za pomocą odpowiednio dobranej pianki. Należy ją pozostawić na ok. godzinę w zanieczyszczonych miejscach, a po upływie tego czasu można ją usunąć za pomocą miękkiej ściereczki. Niekiedy koniecznie jest powtórzenie tego procesu, aby skutecznie usunąć wszystkie plamy znajdujące się na łóżku.

Nieco bardziej skomplikowane okazuje się czyszczenie mebla tapicerowanego welurem lub aksamitem. W tym celu można zastosować roztwór amoniaku, który skutecznie usuwa zabrudzenia z takich materiałów. Po wyczyszczeniu mebla wysusz go za pomocą suszarki przeznaczonej do włosów. Pamiętaj jednak o zastosowaniu zimnego powietrza. Na koniec dokładnie wyczesz materiał. Natomiast do czyszczenia łóżka tapicerowanego skórą naturalną lub ekoskórą wykorzystuj wyłącznie miękkie szczoteczki lub ściereczki. W przypadku takich mebli musisz być bardzo delikatny, ponieważ z łatwością można je uszkodzić. Dobieraj specjalne preparaty, dzięki nim zyskasz pewność, że materiał nie ulegnie zniszczeniu. Jeśli chcesz się upewnić, że wybrany środek na pewno nie zaszkodzi tapicerce, sprawdź go w niewidocznym miejscu. Nałóż go np. na ramie z tyłu łóżka i upewnij się, czy jest odpowiedni do rodzaju tapicerki.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.