Jak dobrać lampę do salonu?

Każdy kto chociaż raz urządzał dom lub mieszkanie wie, że czasem najbardziej problematyczny okazuje się dobór odpowiednich dodatków. Szczególnym wyzwaniem są natomiast lampy do salonu wiszące. Jak znaleźć idealny model? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Lampy do salonu w stylu skandynawskim

Jednym z najbardziej popularnych stylów aranżacji wnętrz jest dzisiaj styl skandynawski. Charakteryzuje się on prostotą kształtów i form. Najczęściej prezentuje stonowane kolory, nawiązujące do natury. W takim wnętrzu dużo jest zatem drewnianych lub kamiennych akcentów. I takie powinny być lampy do salonu wiszące. Popularne są w szczególności modele wiklinowe, a także te wykonane z różnego rodzaju plecionki. Najczęściej mają prostą formę i pojedynczy klosz, ale do dużych pomieszczeń sprawdzą się również te, bardziej zabudowane.

Lampy do salonu w stylu industrialnym

Innym często wykorzystywanym stylem aranżacji wnętrz jest styl industrialny. Jego z kolei cechuje surowość, minimalizm oraz duże, otwarte przestrzenie. Często eksponuje się w nim również odkryte instalacje z rur lub kabli, a także ceglane ściany. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się lampy do salonu wiszące z długimi kablami. Popularne są w szczególności konstrukcje bez rozbudowanych abażurów i kloszy. Najczęściej to po prostu oryginalna, duża żarówka albo komplet wiszących reflektorów.

Lampy do salonu w stylu rustykalnym lub prowansalskim

Za nieco cieplejsze i przytulniejsze uchodzą natomiast wnętrza urządzone w stylu rustykalnym lub prowansalskim. Oba mają ze sobą wiele wspólnego. Łączą je bowiem chociażby motywy kwiatowe oraz swojski klimat. Wybierając lampy do salonu wiszące do któregoś z tych pomieszczeń warto przetestować modele nieco bardziej ozdobne, być może nieco oldschoolowe, starodawne oraz kojarzące nam się z wiejską chatką albo domem własnej babci. W takich wnętrzach lampa do salonu wisząca najczęściej nie stanowi najmocniejszego akcentu, a raczej eleganckie uzupełnienie całości.

Lampy do salonu w stylu glamour

We wnętrzach urządzonych w stylu glamour musi się natomiast świecić. W takich pomieszczeniach nie brakuje błyskotek. One zestawiane są natomiast z bogactwem, zdobieniami, a także miękkimi i przyjemnymi w dotyku tkaninami. Najczęściej świecące elementy występują w formie dodatków, w tym lamp do salonu wiszących. Jeżeli natomiast świecidełek byłoby w danym wnętrzu zbyt dużo, zawsze można wybrać klasyczną – czarną lub białą lampę wiszącą. To bowiem również są kolory tego stylu aranżacji wnętrz.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.