Jak dobrać sztuczne kwiaty do nowoczesnego mieszkania?

Już od kilku lat sztuczne kwiaty nie są traktowane jako tandetna, kiepsko wykonana dekoracja – obecnie w sprzedaży znajdują się rośliny wykonane z taką dbałością o detale i z tak estetycznych surowców, że wykorzystywanie ich w aranżacji wnętrz staje się wręcz standardem. Jak zatem dobrać sztuczne kwiaty do nowoczesnego wystroju mieszkania?

Wiszące sztuczne kwiaty w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Nowoczesna aranżacja wnętrz skupia się na minimalizmie, elegancji i zachowaniu umiaru. Kolorystyka ścian, konstrukcja umeblowania, a nawet rodzaj wyposażenia elektronicznego są w takich mieszkaniach ściśle ze sobą powiązane. Wnętrze o nowoczesnym wykończeniu zachowuje dzięki nim klasę i ponadczasowy charakter. Jakie sztuczne rośliny można wprowadzić do tego rodzaju aranżacji?

Warto zwrócić uwagę na wiszące sztuczne kwiaty, czyli takie, które imitują rośliny o podłużnych liściach i są stosunkowo gęste. Mowa tu przede wszystkim o sztucznych paprotkach czy bluszczu, który podwieszony pod sufitem czy też ustawiony na wysokiej półce będzie dekorować ścianę, estetycznie opadając na jej powierzchnię.

Nowoczesne wnętrza dobrze prezentują się z dodatkami w intensywnych, ale stonowanych kolorach. Głęboka, butelkowa zieleń wspomnianych wiszących roślin będzie z tego typu aranżacją komponować się znakomicie!

Urok sztucznych roślin doniczkowych

Chcesz uniknąć tandetnych dekoracji w nowoczesnym wnętrzu mieszkania? Wybieraj sztuczne kwiaty w doniczkach. Producenci takich właśnie ozdób oferują obecnie ogromny wybór w przystępnych cenach. Dobrze wykonane sztuczne rośliny mocowane w eleganckich osłonkach i donicach będą na pierwszy rzut oka idealnie odzwierciedlać wygląd swoich naturalnych odpowiedników. Do tego możesz umieszczać je w eleganckich stojakach i kwietnikach, które również estetycznie podkreślą styl Twojego lokum.

Sztuczne rośliny doniczkowe dostępne są w wariantach imitujących większość popularnych gatunków. Wybór można uzależnić chociażby od wielkości danego pomieszczenia czy po prostu miejsca, w którym chcesz ustawić swoje dekoracje. Niewielkie doniczki ze sztucznymi kwiatami sprawdzą się jako ciesząca oko ozdoba stołu w salonie lub jadalni, ale też dobrze zaprezentują się na nocnym stoliku czy na półce domowej biblioteczki. Przykładowymi sztucznymi roślinami umieszczanymi w mniejszych doniczkach mogą być imitacje sukulentów, sztuczne drzewka bonsai, sztuczny aloes czy też wykonany z tworzywa storczyk, który nigdy nie zwiędnie!

Pewną nowością, która dosłownie zdobywa salony, są doniczkowe sztuczne rośliny większych rozmiarów. W przestronnym salonie w domu lub w nowoczesnej sali konferencyjnej wyższe i większe objętościowo kwiaty wypełnią przestrzeń, a jednocześnie dodadzą jej stylowego wykończenia. Na jakie rośliny z tej kategorii warto zwrócić uwagę? Przyjrzyj się sztucznym monsterom w wysokich donicach, imitacji fikusa, która dobrze wyglądać będzie także na tarasie czy też sztucznej palmie, która stanowi uniwersalną, pasującą do wielu aranżacji dekorację.

A może kompozycje ze sztucznych kwiatów?

Nie tylko wiszące czy doniczkowe sztuczne kwiaty mogą pasować do nowoczesnego mieszkania. Także różnego rodzaju kompozycje wykonywane z pojedynczych sztucznych roślin mogą znaleźć się w takim wnętrzu.

Minimalistyczne, łączone z dwóch lub trzech rodzajów kwiatów bukiety mogą ozdobić stół czy też znaleźć się na biurku w domowym gabinecie. Równie ciekawe okazują się także kompozycje sezonowe, często przestrzenne, które możesz połączyć z prostymi świecami lub lampionami. Razem z takimi akcesoriami sztuczne rośliny stworzą w nowoczesnym wnętrzu wyjątkowy klimat.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.