Jak dostosować rozmiar narożnika do salonu?

Wygląd naszego salonu oraz wygoda to podstawa. Kluczowym więc jest dobór odpowiednich mebli i rozważne zaplanowanie miejsca, a wybór odpowiedniego nowoczesnego narożnika może być bardziej skomplikowane, niż nam się wydaję. W tym aspekcie rozmiar zdecydowanie ma znaczenie! Warto przyjrzeć się, na co zwrócić uwagę przy naszym wyborze i jak nie popełnić błędu, aby nasz zakup był udany.

Odległość od ściany

Zacznijmy od rzeczy, o której zapomina wiele osób, a jest bardzo istotna. Narożniki w salonach bardzo często są oddalone od ściany nawet do dwóch metrów. Warto zastanowić się, jakie położenie będzie najlepsze i czy oddalony od ściany nie będzie kolidował z innymi meblami lub przedmiotami w naszym pomieszczeniu. Powinniśmy zmierzyć odległość od ściany, jaką chcemy zachować lub zmierzyć odległość, która jest obecnie, jeśli mamy stary narożnik i chcemy wymienić go na nowy. Często jednak w małych pomieszczeniach konieczne jest niepozostawianie żadnej odległości od ściany z powodu małej ilości miejsca, co nie jest żadnym błędem, aczkolwiek warto mieć w świadomości ten fakt przy naszym wyborze, aby nie okazało się, że w jedną stronę przyszło o parę centymetrów za dużo. Pamiętajmy, że dostęp do gniazdek też może być zablokowany w przypadku narożnika przy samej ścianie.

Oczekiwania kontra rzeczywistość

Po wybraniu naszego narożnika np. w sklepie meblowym możemy bardzo się zaskoczyć, gdy zobaczymy, jak ogromny jest w naszym mieszkaniu. Dlaczego tak jest ? Pomieszczenia w sklepach meblowych są ogromne i nasza perspektywa w takim sklepie jest całkowicie inna od tej, którą mamy w naszym przytulnym lokum. Taka sama sytuacja może wystąpić również na zdjęciach w internecie, które są dodatkowo przerabiane. Oglądając interesujący nas narożnik, w rzeczywistości może się okazać dużo większy, więc należałoby poznać wszystkie rozmiary dokładnie i sprawdzić jak to będzie wyglądać w naszym salonie, żeby nie okazało się, że wielkość narożnika przytłoczy pomieszczenie i sprawi, że nie będziemy zadowoleni z wyglądu oraz z funkcjonalności salonu. Jeśli jednak nie ma nigdzie podanych dokładnych wymiarów podczas zakupu, można zmierzyć wszystko na własną rękę, więc warto zabrać ze sobą miarkę, a jeśli zakup występuję mimo wszystko przez internet, powinniśmy zapytać o dokładnie wymiary, kontaktując się ze sprzedającym.

Funkcja spania

Jeśli kupujemy narożniki do salonu z funkcją spania, musimy ocenić więcej przy zakupie i zwrócić uwagę na jeszcze więcej aspektów. Ważnym jest odpowiednia długość narożnika, aby w przypadku spania nie okazało się, że jest dla nas zbyt krótki i podczas wypoczynku będzie dla nas za ciasno. Konieczne jest również sprawdzenie, czy nasze pomieszczenie pozwala na rozłożenie narożnika, bo może się okazać, że rozkładając, napotkamy się np. na stolik lub fotel i nie rozłożymy naszego narożnika swobodnie. Dobrą radą może być to, aby sprawdzić, w jaki sposób rozkłada się materac, żeby przejść do funkcji spania, ponieważ może się okazać, że przy wysokiej częstotliwości składania i rozkładania narożnik będzie się wycierał lub w jakiś sposób uszkadzał materiał, więc dobrym pomysłem jest się temu przyjrzeć.

Narożniki do salonu znajdziesz na stronie https://www.ordesign.pl/c/narozniki,27

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.