Jak doświetlić lustro przy toaletce?

Lustro przy toaletce przyda się w wielu różnych okolicznościach. Usprawni, między innymi, nakładanie makijażu przez panie, przyspieszając go i sprawiając, że makijaż zawsze wyjdzie udany. Powstaje jednak pytanie: w jaki sposób oświetlić takie lustro, żeby zmaksymalizować korzyści z jego posiadania? Jak się okazuje, istnieje na to kilka sposobów. Jednym z najskuteczniejszych jest zastosowanie lampek LED.

Jak poprawnie oświetlić toaletkę z lustrem? Kilka podstawowych porad

Nawet najlepsza toaletka z lustrem nie ujawni całego swego potencjału, jeśli nie zostanie odpowiednio oświetlona. Oczywiście, toaletkę warto ustawić w takiej pozycji, by podczas porannej pielęgnacji przy niej można było korzystać z naturalnego światła słonecznego. Zamiast jednak ustawiać ją przodem do okna, co jest często popełnianym błędem, należy ustawić ją bokiem lub tyłem do niego. W przeciwnym razie po prostu sami będziemy rzucali na toaletkę przeszkadzający podczas codziennej pielęgnacji cień

Oświetlając toaletkę światłem sztucznym, lampę powinniśmy umieścić mniej więcej na tej wysokości, na której znajdzie się nasza głowa, gdy zasiądziemy przed toaletką. Barwa światła powinna zaś być chłodna, możliwie jak najbardziej zbliżona do naturalnej. Warto zdecydować się na źródła światła oferujące światło o barwie wynoszącej od 5.000 do 6.000 kelwinów.

Aby zmaksymalizować korzyści płynące z faktu posiadania toaletki z lustrem, warto postawić na symetryczne źródło światła. Doskonale sprawdzą się tu, chociażby taśmy ledowe, przeciągnięte po obu stronach lustra.

Jak wybrać oświetlenie przydomowej toaletki?

Prawdopodobnie najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na, wymieniane już wcześniej taśmy ledowe. Warto bowiem wiedzieć, że oświetlenie LED charakteryzuje się nie tylko eleganckim wyglądem, ale posiada także właściwości energooszczędne. Jeśli nie chcemy decydować się konkretnie na taśmy ledowe, warto rozważyć rozwieszenie kilku lampek LED wokół lusterka. Będą one bowiem równie skuteczne.

Oczywiście, zawsze można zdecydować się także na tak zwane kinkiety. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli mają one optymalnie spełniać swoje zadanie, najlepszym wyborem będą te, które dają naprawdę wiele światła. Warto więc postawić na kinkiety z zupełnie odsłoniętymi żarówkami.

W jakim miejscu zamontować oświetlenie toaletki?

Oczywiście, podstawowe kwestie, jakie należy rozważyć, to między innymi metraż, czy styl wykończenia pomieszczenia, w którym znaleźć się ma toaletka. Oto kilka rad, jakie należy wziąć pod uwagę:

  • Wbudowana w lustro listwa LED, dla przykładu, sprawdzi się idealnie w niewielkim pomieszczeniu.
  • Z kolei w przypadku miejsc bardziej przestrzennych można również zdecydować się na przykład na umieszczenie większych lamp po dwóch stronach lustra.
  • Aby oświetlenie spełniało swoje zadanie, musi ono zostać rozmieszczone w taki sposób, by symetrycznie oświetlało całe lustro.

Oczywiście, warto także wziąć pod uwagę swoje własne, indywidualne preferencje. Jeśli zależy nam na walorach nie tylko użytkowych, ale i estetycznych toaletki – warto zdecydować się na takie, które doskonale skomponują się ze stylem wykończenia pomieszczenia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.