Jak funkcjonalnie urządzić mały salon?

Artykuł partnera.

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Najczęściej tam odbywają się rodzinne spotkania, wspólne posiłki, seanse telewizyjne czy inny sposób spędzenia czasu. Również w salonie przyjmujemy gości, a niekiedy nawet nocujemy ich. W jaki sposób przygotować funkcjonalny salon, jeżeli jego powierzchnia nie jest ogromna? Oto nasze podpowiedzi.

Na początku pamiętaj, że mniejszy salon również może sprawdzić się w bojach. Nie musisz mieć 20 metrowego pokoju, aby przyjemnie spędzać w nim czas, przyjmować tam bliskich czy bawić się z rodziną. Musisz jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach projektowania przestrzeni.

Postaw na jasne kolory!

Staraj się poszerzyć i zwiększyć wizualnie salon. Nie używaj ciemnych farb, które mocno ograniczą dostęp światła. Jeżeli pokój ma rozmiary charakterystycznego tramwaju, czyli jest bardziej prostokątny niż kwadratowy, możesz użyć ciemniejszych barw na krótszych ścianach by trochę przybliżyć je optycznie.

Kolory są ważne również w przypadku mebli. Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem kupowanie mebli w ciemnych kolorach albo czarnych. Najlepsze będą białe lub jasne przedmioty, które nie będą dominować.

Jakie meble wstawić do małego salonu?

Przede wszystkim postaraj się postawić na funkcjonalność. Co to oznacza? Trzymaj w salonie rzeczy, które są tam naprawdę niezbędne. Jeżeli masz dużą rodzinę lub chcesz co jakiś czas nocować gości – kup rogówkę z opcją spania. To pozwoli Ci wygospodarować trochę przestrzeni do odpoczynku, a jednocześnie nie zabierze wiele miejsca. Nie kupuj dużych segmentów, a mniejsze meble. Dobrym pomysłem będzie zestaw szafka RTV + wiszący telewizor, komoda z przeszkloną szafką oraz stół lub ława z mniejszymi krzesłami. Dzięki temu salon będzie funkcjonalny i nadal przestronny.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przygotowaniu salonu lub innego pomieszczenia w domu, wejdź na specjalnie dla Ciebie przygotowaną stronę https://mebel4u.pl/salon. Znajdziesz tam wiele interesujących porad, które mogą przydać Ci się w działaniu!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.