Jak inaczej wykorzystać deskę sup – 4 pomysły

Deski SUP stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego — są łatwe w transporcie, nie zajmują wiele miejsca, a przy tym są niezwykle funkcjonalne. Na dodatek SUP deska może być wykorzystana nie tylko do pływania na stojąco, ale również uprawiania innych sportów. Oto przykłady, które z pewnością spodobają się żądnym wrażeń i aktywności.

W sam raz na kajak

SUP deska może z powodzeniem zastąpić kajak. Jeśli twoja deska jest na tyle duża, mogą pływać na niej nawet dwie osoby. Aby deska stała się kajakiem, wystarczy dokupić doczepiane siedzenia z oparciem oraz wałek, o który możesz wygodnie oprzeć nogi. Jeśli wybierzesz pompowaną deskę, możesz z łatwością ją transportować. Po wypompowaniu przewieziesz, a nawet przeniesiesz swoją deskę na każdy spływ. Zajmuje dużo mniej miejsca niż kajak i można mieć ją zawsze ze sobą. Nie lubisz wypożyczać kajaków, a wożenie ich na dachu samochodu nie jest dla ciebie najlepszą opcją? Postaw na deskę SUP, na której możesz nie tylko stać, ale i siedzieć podczas wodnych przygód.

Idealna na ryby

Jesteś wielbicielem sportów wodnych, a przy tym lubisz łowić ryby? Możesz to ze sobą połączyć, a świetnym do tego narzędziem będzie SUP deska. Jeśli łowisz ryby na łódce, zacznij robić to na desce. Dzięki swoim wymiarom pozwoli ona ci dopłynąć tam, gdzie nie zawsze dostaniesz się przy pomocy łódki. Na dodatek zajmuje o wiele mniej miejsca. Wypompowaną deskę możesz z powodzeniem wpakować do większego plecaka. Obawiasz się, że na desce nie będziesz mógł nic położyć? W przeciwieństwie do kajaków, deski SUP są płaskie, dzięki czemu bez problemu możesz położyć na powierzchni to, czego potrzebujesz.

Joga na wodzie

Wielbiciele jogi doceniają możliwość uprawiania jej nad wodą. W końcu nic tak nie wycisza i relaksuje jak szum fal. Joga to sport, który można uprawiać nie tylko nad wodą, ale również w niej. Wystarczy do tego SUP deska o większej powierzchni. Oczywiście do jogi potrzebujesz także akwenu o spokojniejszym nurcie. Nie decyduj się na rwącą rzekę, bo samo utrzymanie równowagi będzie stanowić ogromne wyzwanie, a relaks i wyciszenie stanie się niemożliwe. Pamiętaj też, aby w dniu, kiedy idziesz ćwiczyć, nie wiał silny wiatr, gdyż on także utrudni ci uprawianie jogi. Zanim zdecydujesz się na jogę na desce SUP, poćwicz samo pływanie na niej. Choć utrzymanie równowagi na spokojnym akwenie w bezwietrzny dzień nie powinno stanowić dla ciebie problemu, lepiej nauczyć się reagować w trudniejszych warunkach. To pozwoli ci czuć się pewniej podczas uprawiania jogi i wyciągnąć z tej aktywności to, co najlepsze.

SUP deska i czas z dzieckiem

SUP deska może być świetnym narzędziem do spędzania czasu z dziećmi. To też sposób, by zaszczepić w najmłodszych pasję do aktywności fizycznej. Najlepiej sprawdzi się do tego duży SUP dwuosobowy. Pamiętaj jednak, by swojej przygody z deską SUP nie rozpoczynać od pływania z dzieckiem. Najpierw naucz się sam utrzymywać równowagę i swobodnie poruszać na desce. Dopiero wówczas zabierz na wodę swoje dziecko, które na pewno szybko zrozumie, o co chodzi w pływaniu i po krótkim czasie złapie równowagę. Oczywiście ważne, byście wraz z dziećmi umieli pływać. Trzeba przygotować się na to, że upadki na desce są powszechne i często będziecie musieli wykąpać się w wodzie. Zaopatrzcie się również w kamizelki ochronne i odpowiednie obuwie do wody.

Deska SUP ma szerokie zastosowanie, które ogranicza właściwie tylko wyobraźnia. Możesz spędzać z nią czas na wiele sposobów, uprawiając sport, łowiąc ryby czy ciesząc się czasem z najbliższymi. SUP deska to świetne rozwiązanie dla wszystkich wielbicieli aktywności fizycznej i oczywiście sportów wodnych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.