Jak mieszka się mieszkańcom Lublina? Co sobie cenią, a na co narzekają?

Każde miasto ma inną specyfikę, inne walory, ale i wady. Nie inaczej jest w przypadku Lublina, stolicy województwa lubelskiego, położonego w południowo-wschodniej Polsce. Jak żyje się tam mieszkańcom? Co wysoko cenią sobie w poszczególnych dzielnicach miasta i jakie problemy zauważają?

Gdzie żyje się w Lublinie najlepiej?

W popularnych rejonach Lublina nie ma problemu ze sprzedażą mieszkań, zarówno tych z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Mieszkania na sprzedaż w Lublinie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, szczególnie w dzielnicach, które są wysoko oceniane w raporcie z badania jakości życia w stolicy województwa lubelskiego z 2019 roku. Do najpopularniejszych należą: Czechów Północny i Południowy, Kalinowszczyzna, Czuby Północe i Południowe czy Węglin Południowy.

W dzielnicach, które są najbardziej atrakcyjne pod kątem wielu ważnych aspektów życia można znaleźć też nowe mieszkania na sprzedaż. Lublin jest bowiem miejscem realizacji inwestycji mieszkaniowych, takich jak Osiedle Koralowe i Cyrkoniowe , za które odpowiedzialny jest deweloper Orion (http://orion.lublin.pl/). W przywołanym rankingu najlepszych dzielnic do życia w Lublinie wygrywa Czechów Północny. Na drugim biegunie znajduje się dzielnica Hajdów-Zadębie.

Plusy i minusy poszczególnych dzielnic

Gdzie najłatwiej o sprzedaż mieszkań? Lublin oferuje je w różnych lokalizacjach, mniej lub bardziej atrakcyjnych dla kupujących. Bolączką wielu dzielnic jest brak miejsc do parkowania, na przykład w dzielnicy Węglin, choć w nowo powstających budynkach, np. na Osiedlu Koralowym dba się już o to, aby zaplanować odpowiednią liczbę miejsc postojowych. W dzielnicach Dziesiątej i Kośminka mieszkańcy narzekają na złą jakość powietrza. Podobnie jest w Śródmieściu. Felin nisko oceniany jest za dostępność placów zabaw i miejsc rekreacyjnych.

Za to Bronowice mieszkańcy doceniają za ilość publicznych przedszkoli. W Abramowicach respondenci wysoko ocenili bezpieczeństwo zapewniane mieszkańcom. Czechów chwalony jest za bliskość terenów zielonych oraz przedszkoli, a także jakość połączeń komunikacji miejskiej.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.