Jak modnie udekorować choinkę sztuczną na pniu – ozdabiamy dom na Święta 2021

Udekorowana choinka to najważniejszy symbol Bożego Narodzenia oraz najbardziej widoczny element świątecznej aranżacji. Projektanci wnętrz co roku prezentują nowe trendy, według których przyozdobić domową przestrzeń. Tak jak i w ubiegłych sezonach faworytem będą choinki sztuczne na pniu, które są coraz chętniej wybierane zamiast tradycyjnego iglaka. Jak ją modne przyozdobić na Święta 2021? Podpowiadamy!

Choinka na pniu – czym ją udekorować?

Klasyczne, rozłożyste iglaki powoli odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują bardziej nowoczesne formy. Choinki sztuczne na pniu cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na efektowny design, ale i praktyczność. Sprawdzą się nawet w niewielkich mieszkaniach i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji jak żywe drzewka. Sztuczne choinki na pniu ze względu na specyficzną budowę, potrzebują innych dekoracji niż tradycyjne iglaki. Przede wszystkim chodzi tu wielkość ozdób i zachowanie w nich umiaru.

Trendy na Święta 2021 zachęcają, aby przy doborze ozdób kierować się zasadami minimalizmu. Do ozdobienia choinki na pniu 220 wybierz dekoracje w jednym stylu. Stylizacja składająca się z bombek, łańcuchów i zawieszek pochodzących z różnych kolekcji nie będzie dobrze wyglądać na choince na pniu. Zbyt duża różnorodność i nadmiar ozdób może zaburzyć całą koncepcję i sprawić, że całość będzie wyglądać chaotycznie.

Choinki sztuczne na pniu – w jakim kolorze je ozdobić?

Czerwony to kolor, który jednoznacznie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Dekoracje w tym odcieniu zawsze więc będą na czasie, dlatego to najbardziej uniwersalne rozwiązanie na ozdobienie choinki sztucznej na pniu. Tegoroczne trendy świąteczne są jednak nieco bardziej elastyczne. W dalszym ciągu możesz przyozdobić choinkę na sztuczną na pniu w złote, białe czy srebrne ozdoby. Modne będą też stylizacje w nietypowych kolorach, takich jak czarny czy różowy. Zgodnie z trendami w tym roku w świątecznych aranżacjach królował będzie styl glamour, dlatego nawet niewielka choinka na pniu 160 powinna się błyszczeć.

Sztuczne choinki na pniu – czy potrzebują dekoracji?

Charakterystyczna konstrukcja choinki na pniu sprawia, że nie potrzebuje ona wielu dekoracji, aby ładnie wyglądać. Możesz więc ograniczyć się do jedynie do zawieszenia światełek lub kupić drzewko z ozdobami. Na rynku są dostępne już udekorowane choinki na pniu 180, co rozwiązuje dylematy związane z wyborem koloru stylizacji. Takie drzewka występują w wielu rozmiarach i wariantach ozdobnych, dlatego dopasujesz je do każdego wnętrza.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.